Rok od transferu Kiwiora. Tak wyglądają jego liczby

Dokładnie rok temu Jakub Kiwior został zaprezentowany jako zawodnik Arsenalu. Reprezentant Polski ma za sobą 12 miesięcy w barwach Kanonierów. Jak prezentują się jego liczby po transferze ze Spezii?

Jakub Kiwior
IMAGO / Sebastian Frej Na zdjęciu: Jakub Kiwior
  • Jakub Kiwior w styczniu 2023 roku zamienił Spezię na Arsenal
  • Reprezentant Polski na The Emirates spędził już dokładnie 12 miesięcy
  • W tym czasie zdołał zaliczyć 24 mecze dla Kanonierów

Jakub Kiwior. Podsumowanie roku w Arsenalu

23 stycznia 2023 roku – to dzień, w którym Jakub Kiwior oficjalnie został piłkarzem Arsenalu. Kanonierzy zapłacili za niego Spezii 25 milionów euro. Obrońca podpisał kontrakt wiążący go z londyńczykami do 30 czerwca 2028 roku.

Reprezentant Polski zaliczył debiut w koszulce The Gunners w Premier League. Mikel Arteta wpuścił go na boisko w 86. minucie rywalizacji z Crystal Palace w 28. kolejce ligowych zmagań. W meczu, który odbył się 19 marca na The Emirates, wychowanek GKS-u Tychy zastąpił Gabriela Magalhaesa.

Swoją pierwszą bramkę w barwach londyńczyków Kiwior zdobył 28 maja w starciu z Wolverhampton. W 78. minucie zmagań z Wilkami Polak wykorzystał dogranie Emile’a Smitha Rowe’a i ustalił wynik meczu na 5:0 dla stołecznej ekipy.