Niesamowity wieczór 37-latka. Podwójnie zapisał się w historii Premier League

James Milner wybiegł w podstawowym składzie na mecz 20. kolejki Premier League West Ham - Brighton. Wszechstronny zawodnik Mew tym samym wyrównał niezwykły rekord Ryana Giggsa i zrównał się z nim w liczbie rozegranych spotkań.

James Milner
Obserwuj nas w
IMAGO / PPAUK/ James Whitehead Na zdjęciu: James Milner
  • Starcie West Ham – Brighton było dla Jamesa Milnera wyjątkowe pod dwoma względami
  • Piłkarz Mew wyrównał dwa szczególne odciągnięcia Ryana Giggsa
  • Podopieczny Roberto De Zerbiego już 4 stycznia będzie świętował 38. urodziny

Premier League. Dwa historyczne osiągnięcia Jamesa Millnera

Spotkanie West Ham – Brighton w 20. serii gier Premier League ma szczególny wymiar dla Jamesa Milnera. Zawodnik gości znalazł się w podstawowym składzie na rywalizację na London Stadium i już w 1. minucie rywalizacji w stolicy mógł pochwalić się fenomenalnym osiągnięciem.

Czego dokonał niezwykle doświadczony pomocnik? Pojedynek z Młotami to dla Milnera pierwszy mecz w 2024 roku, co oznacza, że wychowanek Leeds, który w angielskiej elicie zadebiutował w 2002 roku w starciu z… WHU, zaliczył przynajmniej jedną potyczkę w roku w Premier League przez 23 lata z rzędu! Takim samym wyczynem może pochwalić się Ryan Giggs, który w latach 1992-2014.

Jednocześnie jest to dla 61-krotnego reprezentanta Anglii 632. mecz w Premier League. Tym samym Milner, który 4 stycznia będzie obchodził 38. urodziny, wyrównał dorobek drugiego w tej klasyfikacji… Ryana Giggsa. Na szczycie historycznej listy plasuje się Gareth Barry, który zanotował 653 spotkania.

Komentarze