James Milner – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJames Milner
Data urodzenia4 stycznia 1986 roku
Miejsce urodzeniaWorley
NarodowośćAnglia
Aktualny klubLiverpool FC
Pozycjaśrodkowy pomocnik
Waga70 kg
Wzrost1,75 m

James Milner – aktualności

James Milner – kariera

Piłkarską karierę James Milner rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Leeds United. Po udanym debiucie i kilkudziesięciu spotkaniach trafił do Newcastle United, które wydało na niego ponad 7 milionów euro. W ekipie Srok spędził łącznie cztery lata, choć z roczną przerwą na wypożyczenie do Aston Villi. Właśnie do tego zespołu na zasadach transferu definitywnego trafił w 2008 roku.

Pobyt w Aston Villi był dla niego momentem przełomowym. W 2010 roku Milner został wybrany najlepszym piłkarzem młodego pokolenia w Premier League. To zwiastowało wielki transfer, do którego doszło jeszcze w tym samym roku. Za kwotę 22 milionów euro przeniósł się do Manchesteru City. 

W zespole z Etihad Stadium spędził łącznie piec lat, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Anglii. W 2015 roku zdecydował się na zaskakujący ruch, bowiem po wygaśnięciu kontraktu trafił do Liverpoolu, gdzie gra do dzisiaj. To właśnie z The Reds udało mu się spełnić marzenie o wygraniu Ligi Mistrzów, co osiągnął w sezonie 2018/2019.

Milner uchodzi za zawodnika niezwykle wszechstronnego. Najczęściej występuje w środku pola lub na bokach defensywy.

Ma on również bogatą historię w angielskiej kadrze, dla której zagrał łącznie 61 razy i strzelił jedną bramkę. Ostatni występ dla reprezentacji zaliczył w 2016 roku.

Jaki numer na koszulce ma James Milner?

James Milner rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał James Milner?

James Milner w trakcie swojej kariery grał w klubach: Leeds United, Swindon Town, Newcastle United, Aston Villa, Manchester City i Liverpool FC.