Haaland pod ostrzałem krytyki. Guardiola staje w obronie napastnika Manchesteru City

Erling Haaland radzi sobie w tym sezonie dużo gorzej, niż w poprzednim. Snajper Manchesteru City znalazł się w ogniu krytyki po fatalnym meczu z Realem Madryt. W obronie podopiecznego staje Pep Guardiola.

Erling Haaland
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Erling Haaland
  • Erling Haaland rozegrał bardzo słabe zawody w rywalizacji z Realem Madryt
  • Norweg jest krytykowany, że poza strzelaniem bramek niewiele daje drużynie
  • Pep Guardiola staje w obronie snajpera Manchesteru City

Haaland uzależniony od gry kolegów

Erling Haaland w swoim debiutanckim sezonie w Manchesterze City był prawdziwą maszyną. Zdobył koronę króla strzelców Premier League, a także znacząco pomógł Obywatelom sięgnąć po potrójną koronę. Obecna kampania nie układa się już dla niego tak dobrze.

Choć Norweg w dalszym ciągu może pochwalić się imponującym dorobkiem strzeleckim, jego gra pozostawia wiele do życzenia. Widać to było przy okazji wtorkowego meczu z Realem Madryt, gdzie zwyczajnie był ciałem obcym. Miał problemy z najprostszymi elementami, takimi jak przyjęcie piłki czy wygranie pojedynku z obrońcą.

POLECAMY TAKŻE

Haaland znalazł się pod ostrzałem krytyki. Media oraz eksperci zarzucają mu, że poza zdobywaniem bramek nie daje drużynie niczego konkretnego, a jego obecność na boisku jest niekiedy wręcz problemem. Pep Guardiola oczywiście staje w obronie podopiecznego, sugerując, że koledzy muszą lepiej na niego pracować.

– Zdobyliśmy trzy bramki na Santiago Bernabeu, a on miał obok siebie dwóch środkowych obrońców. Haaland to młody zawodnik, ma margines do poprawy. Bardziej chodzi o drużynę, a nie o niego – zapewniał Guardiola.

Komentarze