Mikel Merino szuka nowego klubu? Giganci Premier League przyglądają się Hiszpanowi

Jak informuje dziennik "AS", Arsenal dołączył do grona dużych europejskich klubów, takich jak Barcelona, Atletico Madryt i Juventus, które są zainteresowane pozyskaniem Mikela Merino. Reprezentant Hiszpanii nie zamierza przedłużać umowy z Realem Sociedad.

Mikel Merino
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Mikel Merino

Arsenal monitoruje Mikela Merino

Przyszłość Mikela Merino staje się coraz bardziej skomplikowana, ponieważ jego kontrakt z Realem Sociedad obowiązuje tylko do 2025 roku. Baskijski klub nie był w stanie przedłużyć kontraktu z zawodnikiem pomimo wielu prób w ciągu ostatniego roku. Oznacza to, że 28-latek może zostać sprzedany teraz lub odejść za darmo po wygaśnięciu umowy. Według ostatnich wieści parol na zawodniku zagiął teraz Arsenal.

POLECAMY TAKŻE

Pod koniec czerwca przekazano, że Mikel Arteta osobiście skontaktował się z Merino, by wyrazić swoje zainteresowanie i przedstawić jego potencjalną rolę w Arsenalu. Reprezentant Hiszpanii może być dostępny za około 25 milionów euro.

W sezonie 2023/24 Merino rozegrał 45 meczów dla Realu Sociedad, strzelając osiem goli i asystując przy kolejnych czterech. Wcześniej grał w Premier League w Newcastle United, gdzie w sezonie 2017/2018 wystąpił w 25 spotkaniach, zanim przeniósł się do La Liga.

Czy Arsenalowi uda się przekonać zawodnika do przeprowadzki do Londynu, czy może inne europejskie potęgi przechwycą pomocnika? Merino rozegrał wszystkie mecze podczas Euro 2024, łącznie spędzając na boisku 176 minuty.

Komentarze