Mateusz Łęgowski

Mateusz Łęgowski

Mateusz Łęgowski to środkowy pomocnik występujący w Pogoni Szczecin. W młodym wieku wdarł się do pierwszego składu zespołu Ekstraklasy, zadebiutował już też w reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

Mateusz Łęgowski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMateusz Łęgowski
Data urodzenia29 stycznia 2003
Miejsce urodzeniaBrodnica
NarodowośćPolska
Aktualny klubPogoń Szczecin
PozycjaPomocnik
Waga81 kg
Wzrost1,81 m

Mateusz Łęgowski – kariera

Mateusz Łęgowski swoje pierwsze kroki w świecie piłki nożnej stawiał w Golu Brodnica. Już, gdy miał 13 lat, zwróciła na niego uwagę Pogoń Szczecin. Tam rozwijał się harmonijnie, regularnie jeździł też na zgrupowania reprezentacji Polski w odpowiednich kategoriach wiekowych. Ma też za sobą epizod zagraniczny, bo sezon 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w wielkiej Valencii.

Przełomowa okazała się dla niego kampania 2021/2022. Rozegrał aż 19 spotkań dla Pogoni, która niemal do końca walczyła o mistrzostwo kraju. W kolejnym sezonie był już podstawowym członkiem drużyny Portowców, mimo zaledwie 19 lat na karku.

Jego talent nie umknął też Czesławowi Michniewiczowi. Dał mu zadebiutować w przegranym meczu Ligi Narodów z Holandią (0:2), a w październiku umieścił Łęgowskiego w szerokiej kadrze graczy powołanych na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Mateusz Łęgowski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mateusz Łęgowski?

Mateusz Łęgowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 99.

W jakich klubach grał Mateusz Łęgowski?

Mateusz Łęgowski w trakcie swojej kariery grał w klubach: Valencia i Pogoń Szczecin.