Mateusz Klich

Mateusz Klich

Mateusz Klich to polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Występuje na co dzień w Leeds United. Od czerwca 2011 roku jest reprezentantem Polski.

Czytaj dalej…

Mateusz Klich – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMateusz Klich
Data urodzenia13 czerwca 1990 rok
Miejsce urodzenia Tarnów
NarodowośćPolska
Aktualny klubLeeds United
PozycjaPomocnik
Waga84 kg
Wzrost1,83 m

Mateusz Klich – kariera

Po przygodzie w młodzieżowych zespołach Tarnovii Tarnów (w latach 1999-2003) i Cracovii (w latach 2003-2007), do pierwszego zespołu Pasów piłkarz trafił w listopadzie 2008 roku. Grał w Cracovii do 2011 roku.

W czerwcu 2011 roku zawodnik dołączył do VfL Wolfsburg, kosztując wówczas 1,5 miliona euro. Z niemiecką ekipą Klich związał się kontraktem na trzy lata. Warto zaznaczyć, że zawodnik zapisał się na stałe w historii klubu z Krakowa, będąc wówczas najdroższym piłkarzem w historii klubu. W szeregach Wilków zawodnik nie zagrzał jednak długo i już 2012 roku zasilił szeregi holenderskie PEC Zwolle.

Przełomowy w karierze Klicha był natomiast transfer do Leeds United. Czynnie uczestniczy w spotkaniach reprezentacji Polski. Reprezentant Polski zaliczył z tą ekipą debiut w Premier League w starciu przeciwko Liverpoolowi, w którego trakcie zdobył bramkę w przegranym ostatecznie starciu 3:4.

Mateusz Klich – aktualności