David De Gea

David De Gea

Urodzony 7 listopada 1990 roku David de Gea jest wychowankiem Atletico Madryt, w którym występował we wszystkich kategoriach wiekowych, a seniorską karierę rozpoczynał w trzecioligowych rezerwach. Na boiskach La liga zadebiutował w październiku 2009 roku, mając 18 lat i 10 miesięcy. Przed opuszczeniem stolicy Hiszpanii zaliczył 57 występów w hiszpańskiej ekstraklasie.

Czytaj dalej…

David De Gea – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoDavid De Gea
Data urodzenia7 listopada 1990 rok
Miejsce urodzeniaMadryt
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubManchester United
PozycjaBramkarz
Waga82 kg
Wzrost1,92 m

David De Gea – kariera

W lipcu 2011 roku De Gea został piłkarzem Manchesteru United, który wyłożył za niego 25 milionów euro. Od tamtej pory Hiszpan jest numerem jeden w bramce Czerwonych Diabłów. W klubie z Old Trafford, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał już ponad 400 spotkań.

Na liście najważniejszych klubowych sukcesów De Gei znajdują się mistrzostwo Anglii (2013) oraz dwa triumfy w Lidze Europy (w 2010 roku z Atletico i w 2017 roku z Manchesterem United).

De Gea regularnie występuje również w reprezentacji Hiszpanii. Przed debiutem w seniorskiej kadrze z sukcesami reprezentował również drużyny młodzieżowe, trzykrotnie sięgając po mistrzostwo Europy (2x do lat 21 i 1x do lat 19).

David De Gea – aktualności