David
Fofana

David Datro Fofana to iworyjski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2023 roku zawodnik Unionu Berlin. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/Matthias Koch
Imię i nazwisko David Datro Fofana
Data urodzenia 2002-12-22
Miejsce urodzenia Ouragahio
Narodowość Wybrzeże Kości Słoniowej
Aktualny klub Union Berlin
Pozycja środkowy napastnik
Waga 82 kg
Wzrost 181 cm

David Datro Fofana – kariera

David Datro Fofana rozpoczął karierę w swojej ojczyźnie, czyli Wybrzeżu Kości Słoniowej. Konkretnie rzecz ujmując – w Abidjan City FC, ale stamtąd szybko wybrał się na wypożyczenie do AFAD Djekanou. Silny, szybki napastnik już wtedy wzbudzał zainteresowanie klubów z Europy. Po powrocie z wypożyczenia pozostał w Abidjan City FC przez kilka miesięcy, po czym trafił do norweskiego Molde jako wolny zawodnik.

W swoim debiucie strzelił gola, miało to miejsce w starciu Ligi Europy z Hoffenheim. Mimo tego jego pierwszy sezon nie był udany i nie zdołał strzelić ani jednej bramki w rozgrywkach ligowych. Przełom przyszedł w kampanii 2021/2022. Regularnie pokonywał bramkarzy rywali i wzbudził zainteresowanie Chelsea. Todd Boehly, który chce na Stamford Bridge inwestować w młodzież, zapłacił za Iworyjczyka 12 milionów euro.

Do Londynu trafił zimą, a zatem jego pierwsze pół roku było przeznaczone na adaptację, a Fofana lawirował pomiędzy pierwszym zespołem, a drugim. Latem 2023 roku podjęto decyzję o wypożyczeniu go do niemieckiego Unionu Berlin.

Napastnik zdążył już zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Obecnie krąży jednak pomiędzy pierwszą kadrą, a zespołem U23.

David Datro Fofana – aktualności