Mundial w Katarze dla polskiego kibica. O której będą mecze i kto będzie je transmitował?

Kibice reprezentacji Polski
PressFocus Na zdjęciu: Kibice reprezentacji Polski

Za nami już emocje związane z pojedynkami grupowymi w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz pozostały jeszcze co prawda mecze barażowe, które wyłonią ostatnich uczestników turnieju z Europy, ale już teraz wielu polskich kibiców zastanawia się, gdzie i przede wszystkim o której godzinie będą transmitowane spotkania światowego czempionatu. Zobacz, o której zostały zaplanowane mecze w poszczególnych fazach turnieju oraz jaka telewizja wykupiła prawa do transmitowania mundialu.

  • Inauguracyjny mecz mundialu został zaplanowany na 21 listopada o godzinie 11:00 czasu polskiego
  • Finał rozgrywek odbędzie się 18 grudnia
  • Prawa do transmisji meczów wykupiła Telewizja Polska
Rok do mundialu

Mundial 2022 w Katarze. Kiedy inauguracja?

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się już w poniedziałek 21 listopada 2022 roku. Inauguracyjne spotkanie turnieju zostało zaplanowane na godzinę 11:00 czasu środkowoeuropejskiego na mogącym pomieścić 60 tysięcy kibiców stadionie Al Bayt. Kolejne spotkania odbędą się kolejno o godzinie 14:00, 17:00 i 20:00. Ostatnia kolejka meczów grupowych oraz faza pucharowa będzie rozgrywać swoje spotkania o godzinie 16:00 i 20:00.

Wielu kibiców z pewnością zastanawia się, dlaczego mistrzostwa zostaną rozegrane w tak nietypowym terminie, jakim jest okres jesienno-zimowy. Do tej pory nie mieliśmy żadnych mistrzostw rozgrywanych o tej porze. Teraz jest to podyktowane zbyt wysokimi temperaturami w Katarze w pozostałych miesiącach roku. Nietypowy termin rozegrania mistrzostw będzie miał ogromny wpływ na funkcjonowanie rozgrywek ligowych w Europie. Mundial w Katarze rozpocznie się bowiem 21 listopada, a faza grupowa potrwa aż do 2 grudnia. Finał rozgrywek został z kolei zaplanowany na 18 grudnia.

Mistrzostwa świata są zawsze świętem piłki nożnej, prawdziwą ucztą dla kibiców, którzy przyjeżdżają oglądać turniej z trybun. W Katarze będzie to jeszcze bardziej wzmocnione dzięki 32 drużynom i 32 grupom kibiców, które pojawią się w Dausze i okolicach – podkreślił dyrektor ds. turniejów i wydarzeń FIFA, Colin Smith, który w samych superlatywach wypowiadał się na temat zbliżającego się mundialu.

Czytaj również:

Mundial w Katarze. Gdzie będą rozgrywane mecze?

Mecze podczas mundialu w Katarze będą rozgrywane na ośmiu stadionach, które są oddalone od siebie w maksymalnej odległości około 70 kilometrów, co ma umożliwić kibicom komfortowe poruszanie się po obiektach. Największą pojemność ze wszystkich stadionów ma Lusail Iconic Stadium, który może pomieścić 80 tysięcy kibiców. Na tym obiekcie zostanie rozegrany m.in. mecz finałowy. Poniżej prezentujemy komplet obiektów, na których będą rozgrywane mecze turniejowe.

Mistrzostwa świata w Katarze. Kto zagra w turnieju?

Przypomnijmy, że w turnieju oprócz gospodarzy zagra trzynaście ekip z Europy, pięć drużyn z Afryki, cztery z Azji i Ameryki Południowej, trzy ze strefy CONCACAF oraz dwóch zwycięzców baraży międzykontynentalnych (wystąpi w nich piąta ekipa eliminacji z Azji i Ameryki Południowej, czwarty zespół z CONCACAF i najlepsza drużyna z Oceanii – dop. red).

Mundial w Katarze – gdzie będzie można obejrzeć spotkania?

Mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata w Katarze będą transmitowane na antenie Telewizji Polskiej, która wykupiła prawa do transmisji meczów.

Mistrzostwa świata w Katarze 2022 – pełny terminarz

Faza grupowa – 21 listopada – 2 grudnia, cztery mecze dziennie w godzinach 11:00, 14:00, 17:00 i 20:00 czasu polskiego
1/8 finału – 3-6 grudnia, dwa mecze dziennie w godzinach 16:00 i 20:00
1/4 finału – 9-10 grudnia, dwa mecze dziennie w godzinach 16:00 i 20:00
1/2 finału – 13-14 grudnia, jeden mecz dziennie o godzinie 20:00
Mecz o 3. miejsce – 17 grudnia o godzinie 16:00
Finał – 18 grudnia o godzinie 16:00

Czytaj również: Ostatni taniec katarskiego projektu o nazwie PSG?

Komentarze