Kiedyś zmieniał Sobiecha, teraz zagra w finale LM. On uratował Real

Sezon 2014/15, 24. kolejka Bundesligi. Hannover 96 podejmuje Bayern Monachium, a w ataku gospodarzy współpracuje duet Artur Sobiech - Hiroshi Kiyotake. Nikt nie spodziewał się, że zawodnik, który w 58. minucie zmienił polskiego napastnika, dziewięć lat później zapewni Realowi Madryt finał Ligi Mistrzów.

Joselu
Sipa US / Alamy, dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Joselu

Real – Bayern. finał LM poprzedzony współpracą z Arturem Sobiechem

Celta Vigo, Hoffenheim, Eintracht, Hannover, Stoke City, Deportivo La Coruna, Newcastle, Deportivo Alaves, Espanyol i Real Madryt – tak prezentuje się CV piłkarza, dzięki któremu Królewscy pokonali Bayern Monachium. Dublet doświadczonego snajpera zapewnił Los Blancos awans do finału Ligi Mistrzów. Mecz na Estadio Santiago Bernabeu miał niespodziewanego bohatera.

Dziewięć lat w wcześniej Joselu także podniósł się z ławki w starciu z Bawarczykami. Hiszpan w 58. minucie pojedynku Hannover – Bayern zastąpił.. Artura Sobiecha. Wychowanek Celty nie odmienił losów tamtej potyczki, a gospodarze przegrali 1:3 z Die Roten.

Sobiech i Joselu niejednokrotnie występowali razem w ataku H96. Wspólnych meczów zaliczyli 18, a 187 z nich miało miejsce w ramach rozgrywek Bundesligi w sezonie 14/15. Co ciekawe, tylko jedna bramka padła przy równoczesnym udziale obu z nich. W spotkaniu Hannover – HSV (14.09.2014) Hiszpan dograł do Polaka, a ten ustalił wynik na 2:0 .

Joselu w drugim meczu półfinału Real Madryt – Bayern Monachium pojawił się na murawie w 81. minucie, a po dziesięciu minutach obecności miłą na koncie dwa trafienia. – Nawet moje sny nie są tak piękne – powiedział bohater drużyny Los Blancos po ostatnim gwizdku.