Znane składy na mecz Polska – Turcja, Probierz odkrył karty

Reprezentacja Polski w poniedziałkowy wieczór zmierzy się na PGE Narodowym w Warszawie z Turcją w próbie generalnej przed Euro 2024. Tymczasem znane są już składy drużyn na mecz.

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Składy na spotkanie towarzyskie Polska – Turcja

Reprezentacja Polski w miniony piąte postraszyła swoich grupowych rywali, pokonując przekonująco Ukrainę (3:1). Tym samym holenderscy czy austriaccy kibice mogli się lekko zaniepokoić, widząc dobrą dyspozycję zespołu Michała Probierza. Nie tylko sam wynik zrobił wrażenie, ale podobać mogła się gra i zaangażowanie reprezentantów Polski.

POLECAMY TAKŻE

W próbie generalnej przed startem mistrzostw Europy Biało-czerwoni zmierzą się na PGE Narodowym z Turcją. Ekipa Vincenco Montelli podejdzie do potyczki z polskim zespołem po remisie z Włochami (0:0). Wcześniej z kolei turecka drużyna uległa wysoko z Austrią (1:6).

Tymczasem znane są wyjściowe składy reprezentacji Polski i Turcji. Wiadomo, że w szeregach Biało-czerwonych zabraknie: Arkadiusza Milika, Jakuba Kałuzińskiego oraz Pawła Bochniewicza. Pierwszy z wymienionych wypadł z gry z powodu kontuzji.

W trakcie Euro 2024 polska ekipa zmierzy się w fazie grupowej z: Holandią, Austrią i Francją. Tymczasem reprezentacja Turcji zagra: z Gruzją, Portugalią oraz z Czechami.

Wyjściowe składy na mecz Polska – Turcja

Polska: Szczęsny – Kiwior, Dawidowicz, Bednarek – Zalewski, Slisz, Piotrowski, Zieliński, Frankowski – Lewandowski, Świderski

Turcja: Gunok – Ayhan, Akayadin, Bardakci, Kokcu, Akturkoglou, Ozcan, Calhanoglu, Mulur, Kahveci, Kilicsoy.

Czytaj więcej: Raków może pożegnać pomocnika, MVP sezonu nie jest ulubieńcem Papszuna

Komentarze