Raków może pożegnać pomocnika, MVP sezonu nie jest ulubieńcem Papszuna

Raków Częstochowa od momentu, gdy stery nad drużyną przejął Marek Papszun, będzie prawdopodobnie zmieniał swoją kadrę. Czystki mogą dotyczyć między innymi Gustava Berggrena.

Marek Papszun
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Marek Papszun

Gustav Berggren może zakończyć przygodę z Rakowem Częstochowa

Raków Częstochowa ma za sobą nieudany sezon w PKO Ekstraklasie. Czerwono-niebiescy nie tylko nie obronili mistrzostwa Polski, ale też nie wywalczyli miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Skutkowało to tym, że do klubu wrócił Marek Papszun.

POLECAMY TAKŻE

Tymczasem według wieści dziennikarza Łukasza Olkowicza z Przeglądu Sportowego Onet realny scenariusz zakłada, że niebawem z klubem rozstanie się Gustav Berggren. Szwed co prawda ma umowę ważną z klubem z ulicy Limanowskiego do końca czerwca 2025 roku. Defensywny pomocnik nie jest jednak w powszechnej opinii entuzjastą pomysłu zatrudnienia Papszuna w roli trenera Rakowa.

Berggren był jednym z tych graczy, który po tym, jak nastąpiła zmiana trenerów Rakowie w 2023 roku, zyskał. Szwed w ostatniej kampanii wystąpił w ponad 40 meczach, zdobywając dwie bramki. Na koncie piłkarza znalazła się też asysta. Jednocześnie gracz został wybrany MVP ostatniego sezonu przez kibiców.

Gdyby finalnie Berggren miał zmienić pracodawcę, to brany pod uwagę ma być transfer zawodnika do jednej z ekip z MLS. Podobno pod uwagę brany jest między innymi New Yor Red Bulls. 26-latek aktualnie leczy kontuzję stawu skokowego. Berggren trafił do Rajowa latem 2022 roku za 500 tysięcy euro z Hacken. Wcześniej występował między innymi w takich ekipach jak: Varbregs BolS czy GAIS.

Czytaj więcej: GKS Tychy planuje wzmocnienie kosztem klubu z Ekstraklasy

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze