Legenda Realu Madryt rozpocznie pracę w Al-Nassr

Fernando Hierro zostanie nowym dyrektorem sportowym Al-Nassr - dowiedział się Matteo Moretto z portalu Relevo.com. W tym klubie na co dzień występuje m.in. Cristiano Ronaldo.

Fernando Hierro
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Fernando Hierro

Fernando Hierro zakotwiczy w Arabii Saudyjskiej

Fernando Hierro od października 2022 roku piastuje stanowisko dyrektora sportowego meksykańskiego klubu – Deportivo Guadalajara znanego jako Chivas. Wszystko jednak wskazuje na to, że legendarny Hiszpan opuści Amerykę Północną, ponieważ taką samą posadę ma objąć w Arabii Saudyjskiej. Według informacji Matteo Moretto z portalu “Relevo.com” 56-latek osiągnął już całkowite porozumienie z włodarzami tamtejszego Al-Nassr.

POLECAMY TAKŻE

To w tym zespole na co dzień występują m.in. Cristiano Ronaldo, Sadio Mane oraz Marcelo Brozović. Drużyna z Rijadu ma ambicję, żeby wreszcie wygrać mistrzostwo Saudi Professional League, a zadaniem Fernando Hierro będzie dokonanie kilku wartościowych transferów. 56-letni Hiszpan w przeszłości był dyrektorem sportowym Malagi, a przez chwilę miał nawet okazję wykazać się jako selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Fernando Hierro dużo bardziej znany jest jednak z boiska. Ikona Realu Madryt jako piłkarz w La Lidze rozegrała łącznie 497 meczów, strzeliła 105 goli i zaliczyła 28 asyst. Słynny środkowy obrońca był jednym z najbardziej bramkostrzelnych stoperów w historii futbolu. Legendarny defensor buty na kołku zawiesił w 2005 roku, a jego ostatnim klubem był angielski Bolton Wanderers.

Komentarze