Piękny gest Sirigu przed finałem Euro 2020

Salvatore Sirigu w barwach Torino
Salvatore Sirigu w barwach Torino PressFocus

Salvatore Sirigu przed finałem Euro 2020 najpierw przekazał każdemu z graczy krótką notkę, w której przekazywał swoje przemyślenia na temat kolegów z szatni. Stworzył też wideo, w którym rodziny zawodników motywowały ich przed jednym z najważniejszych meczów w karierze.

  • Salvatore Sirigu pełnił na Euro 2020 rolę rezerwowego bramkarza
  • Zawodnicy przyznają jednak, że dla szatni jego obecność była niezwykle istotna
  • Przed finałem golkiper stworzył wideo, na którym członkowie rodzin zawodników motywowali poszczególnych graczy. Miało to zmotywować ich przed jednym z najważniejszych spotkań w karierze

Sirigu doprowadził kolegów z reprezentacji do łez

Giorgio Chiellini oraz Alessandro Florenzi wyjawili, w jaki sposób Salvatore Sirigu zmotywował kolegów przed rozpoczęciem wielkiego finału Euro 2020.

Sirigu był jednym z graczy kluczowych dla atmosfery w szatni. Przed spotkaniem dał każdemu z nas napisaną przez siebie notatkę, w której przekazywał swoje myśli na nasz temat. Każda z nich różniła się od reszty – wyznał Alessandro Florenzi.

Nie był to jedyny gest, na jaki zdobył się rezerwowy golkiper reprezentacji Włoch.

Dziś doprowadził nas do płaczu – powiedział Chiellini po ostatnim gwizdku. – Pokazał nam wideo z udziałem naszych rodzin tuż przed rozpoczęciem spotkania – wyjawił 36-letni obrońca. Na filmiku mieli pojawić się członkowie rodziny każdego z reprezentantów, którzy pozdrawiali i motywowali swoich bliskich.

Sirigu był na turnieju rezerwowym bramkarzem. Na murawie pojawił się jedynie na ostatnią minutę grupowego meczu Włochów z Walią, gdy zmienił Gianluigiego Donnarummę.

Sam 22-letni bohater finału wyznał, że Sirigu odegrał kluczową rolę w przygotowaniu go do serii jedenastek, do której doszło w półfinale przeciwko Hiszpanii.

Przeczytaj również: Gianluigi Donnarumma najlepszym piłkarzem Euro 2020.

Komentarze