Gianluigi Donnarumma najlepszym piłkarzem Euro 2020

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma PressFocus

Bramkarz reprezentacji Włoch Gianluigi Donnarumma został wybrany najlepszym piłkarzem Euro 2020. W finale jego drużyna pokonała Anglię po rzutach karnych, a przyszły bramkarz Paris Saint-Germain obronił dwa strzały w konkursie jedenastek. Podczas całego turnieju był pewnym punktem swojej drużyny.

  • Gianluigi Donnarumma najlepszym piłkarzem mistrzostw Europy
  • Włoski bramkarz świetnie spisywał się w konkursie rzutów karnych

Euro 2020: wybrano piłkarza turnieju

Reprezentacja Włoch ciągle jest niepokonana. Roberto Mancini kontynuuje serię meczów bez porażki z kadrą swojego kraju. Podczas Euro 2020 nie przegrał ani jednego meczu, a w finale pokonał Anglię po rzutach karnych 4:2. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce był remis 1:1.

Włosi rozgrywali bardzo dobry turniej i choć początkowo większe szasne na triumf dawało się Francji czy Belgii, to po fazie grupowej coraz więcej osób zaczęło stawiać na Italię, która prezentowała efektowną i skuteczną grę. W fazie pucharowej Włosi aż trzykrotnie musieli grać dogrywkę, a dwukrotnie konkurs rzutów karnych.

Jedną z najjaśniejszych postaci we włoskim zespole był bramkarz Gianluigi Donnarumma, który świetnie bronił w konkursach rzutów karnych. Były zawodnik AC Milan w finałowym starciu z Anglią obronił strzały Jadona Sancho i Bukayo Saki. Tuż po zakończeniu spotkania otrzymał nagrodę dla najlepszego zawdonika Euro 2020.

W przyszłym sezonie Gianluigi Donnarumma zagra w Paris Saint-Germain. Świeżo upieczony mistrz Europy dogadał się z francuskim gigantem, który spełnił wysokie oczekiwania finansowe 22-letniego Włocha.

Komentarze