Przed Euro 2020: siedem goli reprezentacji Niemiec

Serge Gnabry
PressFocus Na zdjęciu: Serge Gnabry

Reprezentacja Niemiec w ostatnim meczu przed Euro 2020 efektownie pokonała reprezentację Łotwy. W spotkaniu rozegranym w Duesseldorfie rozgromiła swojego rywala aż 7:1.

Festiwal strzelecki w Duesseldorfie

Reprezentacja Łotwy atakom podopiecznych Joachima Loewa opierała się tylko kilkanaście minut. Worek z bramkami rozwiązany został w 19. minucie. Po podaniu Kaia Havertza z lewej strony boiska potężnym uderzeniem pod poprzeczkę bramkarzowi rywali szans nie dał Robin Gosens.

Od tego momentu reprezentacja Niemiec w pełni dominowała na boisku, a swoją wyższość nad rywalem potwierdzała zdobywaniem kolejnych goli. Gospodarze bez większego forsowania tempa bez problemów przedostawali się w pole karne rywali, strzelając przed przerwą jeszcze cztery gole. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Ilkay Guendogan, Thomas Mueller, Roberts Ozols (gol samobójczy) i Serge Gnabry.

W przerwie spotkania Joachim Loew zdecydował się na przeprowadzenie pierwszych zmian, a jednym z zawodników, którzy zameldowali się na boisku był Timo Werner. W 50. minucie napastnik londyńskiej Chelsea zdobył szóstego gola dla niemieckiego zespołu, wykorzystując dogranie Joshuy Kimmicha.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania Łotysze zdobywali kontaktowego gola. Do bramki strzeżonej przez rozgrywającego setne spotkanie w drużynie narodowej Manuela Neuera trafił Aleksejs Saveljevs. Odpowiedź niemieckiego zespołu była jednak natychmiastowa. W 76. minucie wynik pojedynku na 7:1 ustalił Leroy Sane.

Dla reprezentacji Niemiec był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rywalizacji w Euro 2020. Pierwsze spotkanie w finałach Mistrzostw Europy czeka ją już 15 czerwca, kiedy na Allianz Arena w Monachium zmierzy się z reprezentacją Francji. W kolejnych spotkaniach grupy F niemiecka jedenastka rywalizować będzie z Portugalią (19 czerwca) i Węgrami (23 czerwca).