Kai
Havertz

Kai Havertz to niemiecki piłkarz. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Mimo młodego wieku dysponuje sporymi umiejętnościami. Aktualnie reprezentuje Arsenal.

Czytaj dalej…

29
IMAGO/Gladys Chai von der Laage
Imię i nazwisko Kai Havertz
Data urodzenia 1999-06-11
Miejsce urodzenia Aachen
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 82 kg
Wzrost 189 cm

Kai Havertz – kariera

W wieku 17 lat Kai Havertz został przeniesiony do seniorów Bayeru Leverkusen. Bardzo szybko zaczął się wyróżniać na tle starszych kolegów. Dla Aptekarzy rozegrał 150 spotkań. Strzelił blisko 50 goli i zaliczył ponad 30 asyst. Talent niemieckiego zawodnika został zauważony przez najlepsze kluby na świecie. Finalnie latem 2020 roku za 80 milionów euro trafił do Chelsea, gdzie po pewnym czasie zaczął grać na miarę swojego potencjału. 

Z początku Kai Havertz nie spełniał oczekiwań. Na Stamford Bridge oczekiwano, że jedna z największych gwiazd Bundesligi z miejsca zagwarantuje namacalny wkład w grę ofensywną, z czego słynął w drużynie Aptekarzy. Adaptacja niemieckiego pomocnika przebiegała jednak powoli. Na koniec swojego pierwszego pełnego sezonu w barwach The Blues, Havertz odebrał wspaniałą nagrodę za swoją pracę i cierpliwość. Zdobył jedyną bramkę w finale Ligi Mistrzów, pomiędzy jego Chelsea, a Manchesterem City. Wpisanie się złotymi zgłoskami w historii klubu uciszyło malkontentów, wiecznie wypominających graczowi metkę z ceną w wysokości 80 milionów euro.

W kolejnych dwóch sezonach był podstawowym zawodnikiem drużyny, która jednak spisywała się poniżej oczekiwań. Latem 2023 roku w Londynie zdecydowano o przyjęciu za Havertza opiewającej na 75 milionów euro oferty ze stront Arsenalu. Niemiec z początkiem lipca stał się zawodnikiem klubu z Emirates Stadium, podpisując z nim pięcioletni kontrakt.

Havertz to jedna z nadziei niemieckiego futbolu. W kadrze debiutował we wrześniu 2018 roku. Z reprezentacją Niemiec wystąpił na Euro 2020, gdzie doszedł z nią do 1/8 finału. W walce o ćwierćfinał Niemcy przegrali z Anglią 0:2. W młodym wieku stał się etatowym reprezentantem swojego kraju.

Kai Havertz – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kai Havertz?

Kai Havertz rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 29.

W jakich klubach grał Kai Havertz?

Kai Havertz w trakcie swojej kariery grał w klubach Alemannia Mariadorf, Alemannia Aachen, Bayer Leverkusen, Chelsea i Arsenal.