Klasyfikacja strzelców Euro 2020 po 1/8 finału

Raheem Sterling
Raheem Sterling PressFocus

Za nami rywalizacja w 1/8 finału Euro 2020. W grze o mistrzostwo Europy pozostało już osiem reprezentacji. Cały czas trwa również walka o koronę króla strzelców turnieju finałowego. Aktualnie jej liderem pozostaje Cristiano Ronaldo, ale kapitan reprezentacji Portugalii nie będzie miał już okazji poprawić swojego dorobku bramkowego.

Ronaldo nie poprawi swojego dorobku

Cristiano Ronaldo wszystkie pięć trafień zanotował w meczach fazy grupowej, kiedy trafiał do bramki reprezentacji Węgier (dwukrotnie), Niemiec (raz) i Francji (dwukrotnie). Na listę strzelców nie udało mu się wpisać w spotkaniu 1/8 finału z Belgią, które zakończyło się porażką portugalskiego zespołu. Ronaldo tym samym nie będzie miał okazji do poprawienia swojego dorobku strzeleckiego, ale cały czas zachowuje szanse na zdobycie korony króla strzelców.

Za jego plecami z czterema golami na koncie plasują się Karim Benzema, Patrik Schick i Emil Forsberg, ale oni również zakończyli swój udział w turnieju finałowym Euro 2020. Pięciu innych zawodników może się pochwalić zdobyciem trzech goli, ale tylko Romelu Lukaku, Raheem Sterling, i Haris Seferović będą mieli szanse na zdobycie kolejnych bramek. Reprezentacje Belgii, Anglii i Szwajcarii awansowały bowiem do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

Cristiano RonaldoPortugalia5
Patrik SchickCzechy4
Karim BenzemaFrancja4
Emil ForsbergSzwecja4
Romelu LukakuBelgia3
Robert LewandowskiPolska3
Georginio WijnaldumHolandia3
Haris SeferovićSzwajcaria3
Raheem SterlingAnglia3

* Pogrubieniem zaznaczeni zawodnicy, którzy mają szansę poprawić swój dorobek.

Zobacz także: Poznaliśmy wszystkie pary na 1/4 finału Euro 2020

Komentarze