Klasyfikacja strzelców Euro 2020 po 1/2 finału

Harry Kane
Harry Kane PressFocus

W niedzielę poznamy nie tylko triumfatora Euro 2020, ale również zwycięzcę klasyfikacji strzelców. Z pięcioma golami cały czas prowadzą w niej Cristiano Ronaldo i Patrik Schick, ale tuż za ich plecami plasuje się Harry Kane, który w finałowym meczu będzie miał szansę na poprawkę swojego dorobku bramkowego.

Kto zostanie królem strzelców Euro 2020?

Klasyfikacji najlepszych strzelców Euro 2020 niezmiennie przewodzą Cristiano Ronaldo i Patrick Schick, który zgromadzili na swoim koncie po pięć bramek. Portugalczyk wszystkie gole zdobył jeszcze w fazie grupowej. Schick po raz ostatni na listę strzelców wpisał się w ćwierćfinale, w którym reprezentacja Czech musiała uznać wyższość reprezentacji Danii.

Za plecami Ronaldo i Schicka, mogąc się pochwalić czterema golami, plasuje się czterech innych zawodników. Jednym z nich jest kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane, który swojego czwartego gola w tym turnieju zdobył w półfinałowym meczu z Danią. Anglia po dogrywce wygrała to spotkanie 2:1 i teraz będzie miała szansę zagrać w wielkim finale. Kane stanie tym samym przed szansą zdobycia kolejnych goli oraz dogonienia, a niewykluczone, że również wyprzedzenia Ronaldo i Schicka.

Szanse na koronę króla strzelców zachowuje również mający na swoim koncie trzy gole Raheem Sterling. Trudno natomiast mówić o szansach reprezentantów Włoch, bowiem żadnych z nich w tym turnieju nie zdobył więcej niż dwóch goli.

Cristiano RonaldoPortugalia5
Patrik SchickCzechy5
Karim BenzemaFrancja4
Emil ForsbergSzwecja4
Romelu LukakuBelgia4
Harry KaneAnglia4
Robert LewandowskiPolska3
Georginio WijnaldumHolandia3
Haris SeferovićSzwajcaria3
Raheem SterlingAnglia3
Kasper DolbergDania3
Xherdan ShaqiriSzwajcaria3
Alvaro MorataHiszpania3

* Pogrubieniem zaznaczeni zawodnicy, którzy mają szansę poprawić swój dorobek.

Zobacz także: Anglia zagra z Włochami 11 lipca w wielkim finale Euro 2020

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. lipca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze