Anglia zagra z Włochami 11 lipca w wielkim finale Euro 2020

Piłkarze reprezentacji Włoch
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Włoch

Reprezentacja Anglii będzie rywalem reprezentacji Włoch w wielkim finale Euro 2020. Drugi półfinalista został wyłoniony w środowy wieczór. Kiedy rozegrane zostanie finałowe spotkanie?

• W finale Euro 2020 zagrają reprezentacje Anglii i Włoch
  • Finał Mistrzostw Europy rozegrany zostanie 11 lipca (niedziela) o godzinie 21:00

Oba półfinałowe spotkania rozegrane zostały na londyńskim Wembley i dostarczyły ogromnych emocji. We wtorek o awans do finału walczyły reprezentacje Włoch i Hiszpanii. W podstawowym czasie gry mecz, który stał na bardzo wysokim poziomie, zakończył się remisem 1:1. Żaden z zespołów nie zdołał również rozstrzygnąć tego pojedynku na swoją korzyść w dogrywce, w efekcie finalistę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali podopieczni Roberto Manciniego.

Reprezentacja Włoch swojego rywala poznała 24 godziny później. W środę naprzeciwko siebie stanęły reprezentacje Anglii i Danii. Pierwsi mieli po swojej stronie ogromny atut w postaci możliwości gry przed własną publicznością na Wembley. Na trybunach londyńskiego stadionu zasiadło prawie 60 tysięcy kibiców. Środowy półfinał lepiej ułożył się dla Duńczyków, którzy objęli prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego, ale Anglikom jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola, choć z minuty na minutę coraz wyraźniejsza była przewaga zespołu Garetha Southgate’a. Rozstrzygnięcie nastąpiło w dogrywce, ale w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach, po tym jak arbiter podyktował dla reprezentacji Anglii rzut karny, który na zwycięskiego gola, ale na raty, zamienił Harry Kane.

Finałowe spotkanie pomiędzy reprezentacjami Anglii i Włoch rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę (11 lipca) o godzinie 21:00. Mecz rozegrany zostanie na londyńskim Wembley.