Hiszpania – Polska: tak stawiają kibice, naród stracił wiarę

Szalik reprezentacji Polski
Szalik reprezentacji Polski PressFocus

Mecz Hiszpania – Polska na Euro 2020 rozegrany zostanie w sobotę 19 czerwca o godzinie 21:00. Dla Biało-czerwonych będzie to mecz o zachowanie szans na wyjście z grupy. Kibice stawiający zakłady bukmacherskie nie wierzą jednak w drużynę Paulo Sousy. Przygniatająca większość stawia w tym meczu na Hiszpanów.

Hiszpania – Polska: mecz o wszystko

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym spotkaniu na Euro 2020 sprawiła ogromny zawód kibicom. W Petersburgu przegrała 1:2 z reprezentacją Słowacji, bardzo mocno komplikując swoją sytuację w walce o awans do fazy pucharowej. Niekorzystnym dla Biało-czerwonych rezultatem zakończył się również drugi mecz grupy E Mistrzostw Europy, w którym Hiszpania bezbramkowo zremisowała ze Szwecją.

Podopieczni Paulo Sousy, aby realnie myśleć o występach w fazie pucharowej, muszą pokusić się o wywiezienie z Sewilli przynajmniej jednego punktu, a najlepiej odnieść zwycięstwo. Biorąc jednak pod uwagę to, co zobaczyliśmy w poniedziałkowych spotkaniach, trudno o optymizm. Każdy inny wynik niż zwycięstwo reprezentacji Hiszpanii uznane zostanie za sensację.

Czytaj również: Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro? Scenariusze awansu Polski

Hiszpania – Polska: typy na mecz

Reprezentacja Polski do pierwszego spotkania ze Słowacją przystępowała w roli faworyta, ale zawiodła oczekiwaniom. Przed turniejem porażki w meczu ze Słowakami nikt nie brał pod uwagę, choć wyniki ostatnich sprawdzianów przed turniejem finałowym nie napawały optymizmem. Wiara w narodzie była duża, bowiem jak informował prezes STS Mateusz Juroszek, wygraną Biało-czerwonych stawiało aż 95% typujących ten mecz.

Przed sobotnim meczem z Hiszpanii sytuacja jest zupełnie odwrotna i jasno widać, że polscy kibice stracili wiarę w zespół i nie wierzą w żadną niespodziankę. Aż 94% typujących stawia w tym spotkaniu na wygraną drużyny Luisa Enrique. Typy na wygraną reprezentacji Polski stanowią natomiast tylko 5%.

– Polacy zaprezentowali się fatalnie w pierwszym meczu i nie bardzo widzę szansy na poprawę. Na dziś jesteśmy najgorszym zespołem na Euro, nie mamy drużyny ani trenera. Takie są fakty – mówi prezes STS zakłady bukmacherskie Mateusz Juroszek.

Czytaj również: Hiszpania – Polska. Zapowiedź, typy, kursy | Euro 2020

Jeszcze mniejszym optymizmem wykazują się klienci Fortuna zakłady bukmacharskie. Aż 98,4% stawek granych jest na wygraną reprezentacji Hiszpanii, choć bukmacher szanse drużyny Luis Enrique na zwycięstwo szacuje na 68%.

Hiszpania – Polska: kursy bukmacherów

Bukmacherzy nie mają żadnych wątpliwości. Reprezentacja Hiszpanii jest zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania, które rozegrane zostanie na Estadio La Cartuja w Sewilli. Kurs na wygraną polskiej drużyny w STS waha się aktualnie wynosi niemal 11.00. Zwycięstwo Hiszpanów jest natomiast wyceniane na około 1.40.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 19. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze