Euro 2020: dramat kapitana reprezentacji Włoch

Giorgio Chiellini
PressFocus Na zdjęciu: Giorgio Chiellini

Giorgio Chiellini nie najlepiej będzie wspominał mecz ze Szwajcarią podczas Euro 2020. Kapitan reprezentacji Włoch musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu kontuzji i nie wiadomo, czy będzie w stanie grać w kolejnych spotkaniach.

• Giorgio Chiellini strzelił gola w meczu ze Szwajcarią, ale nie został on uznany
  • Kapitan reprezentacji Włoch nabawił się kontuzji mięśniowej
  • Nie wiadomo, kiedy Chiellini wróci na boisko

Giorgio Chiellini z nieuznaną bramką

Reprezentacja Włoch rozpoczęła Euro 2020 od wysokiego zwycięstwa z Turcją 3:0. Giorgio Chiellini był pewnym punktem obrony w tym spotkaniu. Obrońca Juventusu nie popełniał błędów i pewnie dyrygował poczynaniami swoich kolegów. W meczu ze Szwajcarią ponownie wyprowadził włoską drużynę jako kapitan.

Włosi z impetem weszli w ten mecz. W 19. minucie Giorgio Chiellini po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej do piłki, nie trafił jej czysto, ale po chwili mocnym strzałem z woleja skierował ją do siatki, a trybuny Stadio Olimpico eksplodowały z radości. Niestety dla Włochów, radość z gola kapitana nie trwała długo. Po konsultacji VAR okazało się, że stoper Juve pomógł sobie ręką i bramka została anulowana.

Kapitan reprezentacji Włoch kontuzjowany

To jednak nie był największy dramat Chielliniego w tym meczu. Pięć minut później kamery pokazały jak Włoch ściąga opaskę kapitańską, a to oznaczało jedno – kontuzja i konieczność zmiany. Giorgio Chiellini pokazywał na mięsień dwugłowy, więc jego występ z Walią w ostatniej kolejce fazy grupowej będzie wykluczony.

Reprezentacja Włoch jest jednym z faworytów do wygrania całego turnieju, co potwierdziła w pierwszym meczu turnieju. W drugiej kolejce ich rywalem jest Szwajcaria, a fazę grupową zakończą 20 czerwca meczem z Walią.