Euro 2020. Mecz Dania – Finlandia zostanie dokończony

Christian Eriksen
PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Mecz Euro 2020 Dania – Finlandia, który został przerwany po tym, jak w trakcie gry zasłabł Christian Eriksen, zostanie dziś dokończony. Jak poinformowała Duńska Federacja Piłkarska (DBU) spotkanie ma zostać wznowione o godzinie 20:30.

• Mecz Dania – Finlandia został przerwany w końcówce pierwszej połowy, po tym jak zasłabł Christian Eriksen.
  • Pomocnik reprezentacji Danii musiał być reanimowany. Reanimacja zakończyła się powodzeniem i zawodnik w stabilnym stanie został przewieziony do szpitala.
  • Piłkarze obu drużyn zgodzili się na kontynuowanie meczu.

Stabilny stan Eriksena. Mecz Dania – Finlandia zostanie wznowiony

Sobotni pojedynek grupy B Euro 2020 musiał zostać przerwany w końcówce pierwszej części gry. Wówczas Christian Eriksen nagle zasłabł i upadł na murawę. Sytuacja była bardzo dramatyczna, bowiem konieczne było przeprowadzenie przez służby medyczne reanimacji. Ta na szczęście zakończyła się powodzeniem i stan Eriksena został ustabilizowany. Piłkarz został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania.

Po godzinie 20:00 Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że piłkarze obu zespołów, po informacji, że z Eriksen jest wszystko w porządku, zwrócili się z prośbą o możliwość dokończenia meczu. UEFA wyraziła na to zgodę i mecz zostanie wznowiony o godzinie 20:30. W momencie jego przerwania na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.