Euro 2020: gdzie zostaną rozegrane mecze 1/8 finału?

Amsterdam ArenA
Amsterdam ArenA PressFocus

Nadchodzące mistrzostwa Europy będą wyjątkowe, bo rozgrywać się będą na jedenastu różnych stadionach. Osiem spotkań pierwszej rundy fazy pucharowej goszczone będą na siedmiu różnych arenach.

Euro 2020: stadiony-gospodarze 1/8 finału

Aż siedem różnych stadionów gościć będzie zmagania 1/8 finału nadchodzącego Euro 2020. Jeżeli reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn zdoła awansować z grupy E, może – w zależności od zajętego miejsca lub rankingu trzecich zespołów w swoich grupach – zagrać na jednej z trzech aren.

Mecze 1/8 finału Euro 2020 na Wembley

Pierwsze starcie 1/8 finału mistrzostw Europy odbędzie się na stadionie Wembley w Londynie. Wydarzy się to w sobotę 26 czerwca, a zmierzą się tam ze sobą zwycięzcy grup A i C. W pierwszej z nich faworytem wydaje się reprezentacja Włoch, a w drugiej Holandii.

Angielska arena, jako jedyna, doznała zaszczytu goszczenia dwóch spotkań 1/8 finału. Drugie z nich mieć będzie miejsce trzy dni później (29 czerwca). Zagra w nim zwycięzca grupy D z drugim zespołem grupy F. Faworytem do wygrania grupy D jest reprezentacja Anglii, choć i wicemistrzowie świata, Chorwaci, mogą powalczyć o fotel lidera. Trudno przewidzieć, kto zdoła awansować z grupy F, wydającej się “grupą śmierci”. Znajdują się w niej aktualni mistrzowie Europy, Portugalczycy, a także mistrzowie świata, Francuzi oraz zawsze niebezpieczni Niemcy. Ponadto o awans powalczą także nasi sąsiedzi z Węgier.

Mecz 1/8 finału Euro 2020 na Amsterdam ArenA

26 czerwca zostanie rozegrany również mecz na Amsterdam ArenA. Na obiekcie Ajaxu zmierzą się drugie zespoły grup A i B. W pierwszej z nich znajdują się Turcy, Włosi, Walijczycy oraz Szwajcarzy, a w drugiej Duńczycy, Finowie, Belgowie i Rosjanie.

Mecze 1/8 finału Euro 2020 w Sewilli i Budapeszcie

Już kolejnego dnia, w niedzielę, czekać nas będą kolejne dwa spotkania 1/8 finału. Jedno odbędzie się w Sewilli na Estadio Cartuja, a drugie na Puskas Arena w Budapeszcie. Właśnie tego dnia swoje pierwsze spotkanie w fazie pucharowej rozegrać mogą podopieczni Paulo Sousy. W Andaluzji bowiem zwycięzca grupy B podejmie trzecią ekipę z grupy A, D, E lub F. Na Węgrzech, zaś, najlepszy zespół grupy C zmierzy się z inną drużyną, która awansowała z trzeciego miejsca: z grupy D, E lub F. Przypomnijmy, że Polacy – właśnie w grupie E – powalczą z Hiszpanami, Szwedami i Słowakami.

Mecze 1/8 finału Euro 2020 w Kopenhadze, Bukareszcie oraz Glasgow

Jeżeli jednak Biało-czerwoni zdołają zagwarantować sobie pewny awans z drugiej lokaty, swoje spotkanie w 1/8 finału rozegrają w poniedziałek na Parken w Kopenhadze. Zmierzą się wówczas z drugim zespołem grupy D – prawdopodobnie Anglią lub Chorwacją.

Tego samego dnia zwycięzca wspomnianej “grupy śmierci” podejmie na Stadionul National w Bukareszcie jedną z ekip sklasyfikowanych na trzecim miejscu w grupach A, B albo C.

Zmagania pierwszej rundy fazy pucharowej zakończą się we wtorek 29 czerwca. Poza wspomnianym starciem na Wembley, tego dnia spotkanie gościć będzie również popularny Hampden Park w Szkocji. Tam zwycięzca “polskiej” grupy E podejmie jedną z trzecich sił z grup A, B, C lub D. Chyba zgodzimy się, że chętnie poczekalibyśmy niemal do końca rundy, by to właśnie w Glasgow swoje spotkanie rozegrali Biało-czerwoni?

Komentarze