Znamy piłkarza sezonu PKO Ekstraklasy. Drugi triumf z rzędu!

Kamil Grosicki drugi sezon z rzędu został piłkarzem sezonu w PKO Ekstraklasie. Pomocnik Pogoni Szczecin w tym sezonie zdobył 13 goli i zanotował 14 asyst w 34 meczach.

Kamil Grosicki
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki piłkarzem sezonu!

Podczas poniedziałkowej gali PKO Ekstraklasy przyznano wiele nagród i wyróżnień za zakończony już sezon. Miano trenera roku przypadł Adrianowi Siemieńcowi, który z Jagiellonią Białystok sięgnął po historyczny tytuł mistrzowski. Z kolei najważniejszą nagrodę podczas całej ceremonii otrzymał z rąk ministra sportu i turystki Kamil Grosicki.

Tylko u nas

Kapitan Pogoni Szczecin drugi sezon z rzędu został wybrany przez swoich kolegów z boiska najlepszym graczem całej ligi, i to nawet pomimo tego, że drużynowo jego zespół rozegrał bardzo przeciętny i rozczarowujący sezon. Szczecinianie zakończyli swoje zmagania bowiem na 4. miejscu. Sam skrzydłowy w tej kampanii wystąpił na boiskach naszej ligi 34 razy. Zdobył w tym czasie 13 goli i zanotował 14 asyst.

Przemawiając ze sceny można było zauważyć spore emocje, a nawet wzruszenie, które towarzyszyło reprezentantowi Polski. Zapytany również o swoją przyszłość i nadzieję na wyjazd na Euro 2024 odpowiedział, że dzięki pracy przez cały sezon liczy na to, że zostanie doceniony za kilka dni podczas wyborów Michała Probierza.

Czytaj więcej: Rewolucja w Wiśle Kraków! Kluczowa postać odchodzi z klubu

Komentarze