Papszun skreślił trzech piłkarzy Rakowa. Oni mogą szukać nowego klubu

Marek Papszun skreślił trzech piłkarzy przed startem sezonu. Sonny Kittel, Adnan Kovacević i Łukasz Zwoliński nie znaleźli się w kadrze Rakowa Częstochowa na obóz w Arłamowie.

Marek Papszun
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Marek Papszun

Kittel, Kovacević i Zwoliński poza kadrą Rakowa na obóz w Arłamowie

Marek Papszun dość sensacyjnie zdecydował się na powrót do PKO BP Ekstraklasy i po raz drugi przejął rolę trenera Rakowa Częstochowa. Uwielbiany pod Jasną Górą przez kibiców szkoleniowiec zastąpi przy linii bocznej Dawida Szwargę, który ponownie został asystentem bardziej doświadczonego taktyka. Po kiepskim sezonie, jaki zaliczyły Medaliki, były kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski od razu wziął się do pracy. Przed zgrupowaniem w Arłamowie skreślił z kadry trzech zawodników.

POLECAMY TAKŻE

Jak poinformował portal Meczyki.pl w ostatecznej kadrze na obóz w Arłamowie zabrakło Sonny’ego Kittela, Adnana Kovacevicia oraz Łukasza Zwolińskiego. Przyszłość niemieckiego skrzydłowego była już znana w momencie powrotu Papszuna do Częstochowy. Z kolei w przypadku 30-letniego Bośniaka władze klubu tak jak zima będą starały się znaleźć mu nowego pracodawcę.

Ostatni z listy trzech skreślonych piłkarzy to Łukasz Zwoliński. Napastnik według wieści przekazanych przez Tomasza Włodarczyka dostał zielone światło, aby znaleźć sobie nowy klub. Decyzja o rozstaniu z piłkarzem może być zaskakująca. Jak zaznacza dziennikarz na transfer 31-latka do Rakowa naciskał sam Marek Papszun jeszcze podczas pierwszego pobytu w klubie.

Póki co pod Jasną Górą trwa wyprzedaż zawodników. Wcześniej z Rakowem pożegnało się dwóch kluczowych graczy, czyli Vladan Kovacević oraz Giannis Papanikolau.

Częstochowska drużyna w poprzednim sezonie zakończyła rozgrywki w lidze na 7. miejscu ze stratą 7 punktów do TOP3.

Komentarze