Adnan
Kovacević

Adnan Kovacević to bośniacki piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik Rakowa Częstochowa. W przeszłości mistrz Bośni i Hercegowiny, a także trzykrotny mistrz Węgier. Reprezentant Bośni i Hercegowiny.

Czytaj dalej…

15
IMAGO/Jakub Ziemianin/400mm.pl
Imię i nazwisko Adnan Kovacević
Data urodzenia 1993-09-09
Miejsce urodzenia Kotor Varos
Narodowość Bośnia i Hercegowina
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja środkowy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 189 cm

Adnan Kovacević – kariera

Adnan Kovacević to wychowanek NK Travnik. Już w wieku 17 lat przeniesiono go do pierwszej drużyny, gdzie spędził dwa sezony. Gdy nieco okrzepł na poziomie seniorskim, swoje zainteresowanie wykazało FK Sarajewo. Tam przeżył pierwsze poważne triumfy: w sezonie 2013/2014 sięgnął po Puchar Bośni i Hercegowiny, a w kolejnym sezonie mistrzostwo kraju. Pod koniec kampanii 2016/2017 pauzował z powodu zerwania więzadła krzyżowego. Korona Kielce zaryzykowała zatem, sprowadzając go latem 2017 roku jako wolnego zawodnika. Tam jednak zdecydowanie nie zawiódł, przez trzy lata rozgrywając sto spotkań dla Scyzorów.

Latem 2020 roku zdecydował się przyjąć ofertę z Ferencvarosu. To również okazało się dobrą decyzją, bo z tym klubem wygrał trzy mistrzostwa Węgier. Po tym okresie postanowił wrócić do Polski, przyjmując ofertę z Rakowa Częstochowa. Podpisał z Medalikami dwuletnią umowę.

Kovacević zadebiutował w reprezentacji Bośni i Hercegowiny w 2019 roku. Choć nie jest etatowym kadrowiczem, dość regularnie pojawia się na zgrupowaniach kadry.

Adnan Kovacević – aktualności