Media: Raków Częstochowa podpisze nową umowę z wahadłowym

Jak informuje portal "WP Sportowe Fakty", Fran Tudor ma niebawem podpisać nowy kontrakt z Rakowem Częstochowa. Chorwat może liczyć na lepsze warunki finansowe.

Fran Tudor
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Fran Tudor

Fran Tudor podpisze nowy kontrakt z Rakowem

Raków Częstochowa spisuje się znacznie poniżej oczekiwań w PKO Ekstraklasie. Drużyna Dawida Szwargi obecnie zajmuje piąte miejsce z 46 punktami. W ostatnim meczu mistrz Polski zremisował z Legią Warszawa (1:1), a ważną bramkę dla Medalików zdobył Ante Crnac. Asystę przy trafieniu 20-letniego Chorwata zaliczył Fran Tudor.

Okazuje się, że Raków ma plan wobec Tudora. Zdaniem Piotra Koźmińskiego z serwisu “WP Sportowe Fakty”, prawy wahadłowy ma wkrótce podpisać nowy kontrakt z klubem spod Jasnej Góry. Co istotne, długość umowy pozostanie bez zmian, a zatem do połowy 2027 roku. Zimą Chorwat był blisko zasilenia zespołu 1. Bundesligi, lecz ostatecznie transakcja się nie udała. Piłkarzem interesowały się też kluby z Major League Soccer.

Jak wynika z najnowszych doniesień, zawodnik mistrza Polski może liczyć na lepsze warunki niż na dotychczasowym kontrakcie. Na przełomie marca i kwietnia nie zagrał w dwóch ligowych kolejkach z powodu naderwanie mięśnia czworobocznego w barku. Zabrakło go w starciach z Ruchem Chorzów (1:1) oraz Radomiakiem Radom (1:2).

Tudor do Rakowa trafił w styczniu 2020 roku. 28-latek wcześniej grał m.in. w Hajduku Split i NK Zagrzeb. Trenował też w słynnej szkółce Dinama Zagrzeb. Raków w najbliższy piątek podejmie Górnika Zabrze w 29. kolejce Ekstraklasy.

Komentarze