Fran Tudor

Fran Tudor

Fran Tudor – podstawowe informacje Imię i nazwisko Fran Tudor Data urodzenia 27 września 1995 roku Miejsce urodzenia Zagrzeb Narodowość Chorwacja Aktualny klub Raków Częstochowa Pozycja skrzydłowy Waga 68 kg Wzrost 1,73 m Fran Tudor – aktualności Fran Tudor – kariera Fran Tudor rozpoczął karierę w wieku sześciu lat, a pierwsze zawodowe kroki stawiał w akademii Dinama Zagrzeb. Choć

Czytaj dalej…

Fran Tudor – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoFran Tudor
Data urodzenia27 września 1995 roku
Miejsce urodzeniaZagrzeb
NarodowośćChorwacja
Aktualny klubRaków Częstochowa
Pozycjaskrzydłowy
Waga68 kg
Wzrost1,73 m

Fran Tudor – aktualności

Fran Tudor – kariera

Fran Tudor rozpoczął karierę w wieku sześciu lat, a pierwsze zawodowe kroki stawiał w akademii Dinama Zagrzeb. Choć spędził tam siedem lat, nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole. Po półrocznym wypożyczeniu do młodzieżowej drużyny greckiego PAOK-u, wrócił do ojczyzny w lutym 2015 roku, trafiając do Hajduka Split. Tam już zaznajomił się z chorwacką ligą, występując w niej aż 139 razy. Mimo tego klub nie był zanadto zainteresowany przedłużeniem ze skrzydłowym kończącej się latem 2019 roku umowy. Tudor przez pół roku pozostawał wolnym agentem, aż szansę dał mu Raków Częstochowa. Od stycznia 2020 roku jest piłkarzem Medalików, a Marek Papszun uczynił go jednym z podstawowych zawodników swojej drużyny. Z Rakowem sięgnął, jak dotąd, po dwa Puchary Polski i tyle samo krajowych superpucharów.

Skrzydłowy w 2017 roku trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Chorwacji. Strzelił nawet jedną bramkę podczas towarzyskiego meczu z Meksykiem.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Fran Tudor?

Fran Tudor rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Fran Tudor?

Fran Tudor w trakcie swojej kariery grał w klubach Dinamo Zagrzeb, NK Zagrzeb, Panathinaikos Ateny, Hajduk Split i Raków Częstochowa.