Fran
Tudor

Fran Tudor to chorwacki piłkarz występujący na pozycji prawego pomocnika. Aktualnie jest piłkarzem Rakowa Częstochowa, z którym zdobył mistrzostwo Polski.

Czytaj dalej…

7
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Fran Tudor
Data urodzenia 1995-09-27
Miejsce urodzenia Zagrzeb
Narodowość Chorwacja
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja prawy pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 173 cm

Fran Tudor – kariera

Fran Tudor rozpoczął karierę w wieku sześciu lat, a pierwsze zawodowe kroki stawiał w akademii Dinama Zagrzeb. Choć spędził tam siedem lat, nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole. Po półrocznym wypożyczeniu do młodzieżowej drużyny greckiego PAOK-u, wrócił do ojczyzny w lutym 2015 roku, trafiając do Hajduka Split. Tam już zaznajomił się z chorwacką ligą, występując w niej aż 139 razy. Mimo tego klub nie był zanadto zainteresowany przedłużeniem ze skrzydłowym kończącej się latem 2019 roku umowy.

Tudor przez pół roku pozostawał wolnym agentem, aż szansę dał mu Raków Częstochowa. Od stycznia 2020 roku jest piłkarzem Medalików, a Marek Papszun uczynił go jednym z podstawowych zawodników swojej drużyny. W sezonie 2022/23 sięgnął z Rakowem po mistrzostwo Polski, a swojej kolekcji ma również dwa Puchary Polski i tyle samo krajowych superpucharów.

Skrzydłowy w 2017 roku trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Chorwacji. Strzelił nawet jedną bramkę podczas towarzyskiego meczu z Meksykiem.

Fran Tudor – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Fran Tudor?

Fran Tudor rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Fran Tudor?

Fran Tudor w trakcie swojej kariery grał w klubach Dinamo Zagrzeb, NK Zagrzeb, Panathinaikos Ateny, Hajduk Split i Raków Częstochowa.