Ekstraklasa: beniaminek dogonił Legię, Warta ma czego żałować – podsumowanie 24. kolejki

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań
Pressfocus Na zdjęciu: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań

Wyniki 24. kolejki Ekstraklasy. Na sobotę 5 marca zaplanowano trzy spotkania. Tego dnia rywalizowały przede wszystkim zespoły zamieszane w walkę o utrzymanie w lidze. Prezentujemy komplet rezultatów oraz strzelców goli.

Termalica sprawiła kolejną niespodziankę

Sobota z Ekstraklasą rozpoczęła się w Niecieczy, gdzie o zwycięstwo rywalizowały drużyny broniące się przed spadkiem z elity. Przez dłuższy czas wydawało się, że Warta wygra to spotkanie. Poznaniacy zmarnowali jednak rzut karny, a Termalica zamieniła jedyny celny strzał w gola na wagę triumfu 1:0. Dzięki temu beniaminek ma tyle samo punktów co Legia (22). Warcie wygrana dałaby pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Z Niecieczy przenieśliśmy się do Lubina, gdzie niestety nie doczekaliśmy się gola dla żadnej ze stron. W pierwszej połowie na zwycięstwo zasługiwał Piast Gliwice. Po przerwie lepiej wyglądało już Zagłębie. Mimo tego końcowy wynik spotkania to 0:0. Ciekawiej było w Gdańsku, gdzie Lechia na przerwę schodziła prowadząc z Wisłą różnicą jednego trafienia. Gdańszczanie długo bronili się skutecznie, lecz krakowianie dopięli swego i wywalczyli remis 1:1.