Korona wciąż może marzyć o utrzymaniu. Ważna wygrana kielczan [WIDEO]

Korona Kielce pokonała Ruch Chorzów 2:0 w spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Złocisto-Krwiści ciągle mają zatem szanse na pozostanie w elicie na kolejny sezon.

Piłkarze Korony Kielce
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Korony Kielce

Podopieczni Kamila Kuzery udźwignęli presję

Korona Kielce w sobotę po południu na Suzuki Arenie podejmowała Ruch Chorzów w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Złocisto-Krwiści musieli pokonać Niebieskich, żeby podtrzymać nadzieje na utrzymanie. Gospodarze od początku starali się przejąć inicjatywę i dopięli swego pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki nieszczęśliwie skierował Robert Dadok.

Koroniarze schodzili więc na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej części gry zwycięstwo ekipy z Kielc przypieczętował Jewgienij Szykawka. Białoruski napastnik otrzymał świetne podanie od Jacka Podgórskiego i przechytrzył stojącego między słupkami zespołu gości Dante Stipicę. Drużyna prowadzona przez Kamila Kuzerę wciąż ma zatem szanse na pozostanie w elicie, ale nie wszystko zależy od niej.

Korona Kielce obecnie ma na swoim koncie 35 punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli. Będąca wyżej Cracovia może pochwalić się 36 oczkami, lecz rozegrała spotkanie mniej. Przypomnijmy, że Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź już spadli do Fortuna 1 Ligi. Scyzorom pozostał mecz z Lechem Poznań.

Korona Kielce – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

1:0 Robert Dadok (gol samobójczy) 42′

2:0 Jewgienij Szykawka 75′