Prezes Pogoni Szczecin potwierdza. Wiadomo, co z przyszłością Jensa Gustafssona

Dariusz Adamczuk potwierdził, że Jens Gustafsson w przyszłym sezonie wciąż będzie trenerem Pogoni Szczecin. W rozmowie z klubowymi mediami podkreślił wiarę w długofalowe efekty pracy.

Jens Gustafsson
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Jens Gustafsson

Jens Gustafsson zostaje w Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin ukończyła sezon w PKO Ekstraklasie na 4. miejscu, tracąc zaledwie 4 punkty do podium. Ponadto w finale Pucharu Polski w dramatycznych okolicznościach przegrali (1:2) z Wisłą Kraków. Takie wyniki powodują, że w przyszłej kampanii Portowcy nie wystąpią w rozgrywkach europejskich pucharów. Stracona szansa na pierwsze trofeum w historii klubu oraz miejsce tuż za ligowym podium poddały w wątpliwość przyszłość obecnego trenera. Jednak w ostatnim wywiadzie Dariusz Adamczuk, prezes Pogoni potwierdził, że Jens Gustafsson pozostanie szkoleniowcem zespołu w przyszłym sezonie.

POLECAMY TAKŻE

Trener Jens Gustafsson zostaje na następny sezon. Ma ważny kontrakt i wierzymy w długofalowe efekty pracy. W takim procesie zawsze pojawiają się lepsze i gorsze momenty, ale widzimy rozwój drużyny – powiedział Dariusz Adamczuk w rozmowie z klubowymi mediami.

Szwedzki trener pracuje ze szczecińskim klubem od czerwca 2022 roku. W przeciągu dwóch lat pracy na północy Polski najlepszym wynikiem 45-latka było dwukrotnie zajęcie 4. miejsca w lidze oraz dotarcie do finału Pucharu Polski. Pogoń Szczecin pod wodzą Gustafssona rozegrała 83 spotkania, z których wygrała 42 mecze. W trakcie sezonu Szwed był łączony z objęciem rodzimej reprezentacji, lecz ostatecznie szwedzka federacja zdecydowała się postawić na Jona Dahla Tomassona. Obecna umowa Gustafssona z Pogonią Szczecin obowiązuje do czerwca 2025 roku

Komentarze