PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Christian Eriksen, który podczas dzisiejszego spotkania Euro 2020 Dania – Finlandia nagle zasłabł, żyje i odzyskał przytomność. To najważniejsza wiadomość sobotniego popołudnia.

• Reprezentant Danii Christian Eriksen po tym jak zasłabł w trakcie meczu Dania – Finlandia był reanimowany przez służby medyczne
  • Reanimacja zakończyła się pomyślnie. Stan Eriksena został ustabilizowany i piłkarz został przewieziony do szpitalu

Christian Eriksen odzyskał przytomność

Do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji doszło w końcówce pierwszej połowy sobotniego spotkania grupy B Euro 2020. Christian Eriksen bez kontaktu z przeciwnikiem nagle upadł na murawę tracąc przytomność. Po trwającej kilkanaście minut reanimacji stan reprezentanta Danii został ustabilizowany, a następnie piłkarza przewieziono do szpitala.

Duńska Federacja Piłkarska (DBU) w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Eriksen jest przytomny i aktualnie przechodzi badania w szpitalu. Menedżer pomocnika Martin Schoots, który rozmawiał z ojcem Eriksena, w rozmowie z NPO Radio poinformował, że zawodnik samodzielne oddycha i może mówić.

Spotkanie Dania – Finlandia zostało przerwane przy stanie 0:0. Na razie nie wiadomo, czy będzie kontynuowane, a jeżeli tak, to kiedy piłkarze wrócą na boisko. Oficjalnych informacji w tej spawie można spodziewać się w ciągu najbliższych kilkunastu minut.