Emocjonujący mecz na RheinEnergieStadion

Gracze Bayeru
PressFocus Na zdjęciu: Gracze Bayeru

W Bundeslidze FC Koeln zremisowało z Bayerem Leverkusen 2:2 (0:2). Aptekarze prowadzili już dwoma bramkami, ale finalnie zdobyli tylko jedno oczko.

Początek spotkania FC Koeln z Bayerem Leverkusen należał zdecydowanie do Aptekarzy. Już w 15. minucie Patrik Schick wykorzystał podanie, którego autorem był Moussa Diaby i dał swojej ekipie prowadzenie. Gola na 2:0 zdobył po zamieszaniu w polu karnym rywali Karim Bellarabi.

W 25. minucie mogło być definitywnie po zawodach. Jeremie Frimpong uderzył jednak tylko w poprzeczkę. Gospodarze nie składali broni i zostali za to nagrodzeni. Najpierw Jonas Hector wypatrzył lepiej ustawionego kolegę, a bramkę zdobył Anthony Modeste.

Ten sam zawodnik wyrównał na 2:2 strzałem głową. Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i oba kluby zdobyły po jednym punkcie.