LM: Napoli na remis z Barceloną, asysta Zielińskiego

Piotr Zieliński

Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza konfrontacja 1/8 finału Ligi Mistrzów, w której Napoli rywalizowało przed własną publicznością z Barceloną. W zespole gospodarzy wystąpili reprezentanci Polski – Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Pierwszy zapisał na swoje konto asystę.

Od początku spotkania zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Quique Setiena, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. Piłkarze Napoli grali bardzo uważnie w defensywie, nie pozwalając rywalom na zbliżenie się do swojej bramki.

Gospodarze nie ograniczali się również tylko do bronienia dostępu do własnej bramki. W 30. minucie wykorzystali błąd Dumy Katalonii i wyprowadzili zabójczą akcję. Zieliński dograł piłkę przed pole karne do Mertensa, a reprezentant Belgii precyzyjnym uderzeniem z szesnastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania. Napoli schodziło na przerwę z zasłużonym prowadzeniem.

W 57. minucie Barcelonie udało się doprowadzić do wyrównania. Po ładnej zespołowej akcji do siatki Napoli z ośmiu metrów trafił Griezmann. Asystę w tej sytuacji zapisał na swoje konto Semedo.

Sześć minut później gospodarze mogli być ponownie na prowadzeniu. W sytuacji sam na sam z Ter Stegenem znalazł się Callejon, który otrzymał bardzo dobre podanie od Milika, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Barcelony.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem. Napoli musiało spotkanie kończyć w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką w 89. minucie ukarany został Vidal.

Napoli SSC – FC Barcelona 1:1 (1:0)

1:0 Mertens 30′
1:1 Griezmann 57′