Jest decyzja ws. trenera Wisły Kraków! Oficjalny komunikat

Wisła Kraków oficjalnie poinformowała, że Albert Rude nie będzie dłużej trenerem pierwszej drużyny. Losy szkoleniowca ważyły się od kilku dni.

Albert Rude
Obserwuj nas w
Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Albert Rude

Wisła Kraków rozstaje się z Albertem Rude

Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat, w którym informuje, że Albert Rude nie będzie dłużej trenerem pierwszej drużyny. Z treści wynika, że Biała Gwiazda raczej chciała pozostawić Hiszpana na stanowisku, ale nieco innego zdania był sam szkoleniowiec. Ostatecznie po wielogodzinnych rozmowach nie doszło do porozumienia.

– Podjęliśmy wspólnie z Albertem decyzję, że nasza współpraca dobiegła końca. Jako klub bardzo chcieliśmy przedłużyć kontrakt z trenerem i kontynuować współpracę w ramach długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista i głęboko wierze, że w przyszłości trener w którejś z 5 najważniejszych lig na świecie. W krótkim czasie naszej przygody po 21 latach udało nam się sięgnąć po Puchar Polski, zagwarantować klubowi udział w eliminacjach do europejskich pucharów oraz tym samym uzyskać solidny zastrzyk finansowy. Po wielogodzinnych spotkaniach trener, dokonując analizy poprzedniego sezonu, postanowił, że jego rola w Wiśle na tym etapie dobiegła końca – powiedział Jarosław Królewski, prezes Wisły Kraków.

Wisła Kraków na zawsze pozostanie w moim sercu jako wspaniały klub. Przychodząc tutaj, miałem określone cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale najważniejszego – jakim był awans do Ekstraklasy – nie. […] Przeprowadziłem głęboką analizę czasu spędzonego tutaj i wierzę, że moja praca na pewno przyniesie odpowiednie korzyści w średnio i długoterminowej perspektywie, ale obecnie klub ma inne potrzeby. Dziękuję prezesowi, pracownikom, zawodnikom i kibicom. Tylko Wisła! – komentuje swoje odejście Albert Rude.

Albert Rude został trenerem Wisły Kraków pod koniec 2023 roku. Od tamtej pory poprowadził drużynę w 18 meczach, notując 8 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek. Hiszpanowi udało się sięgnąć po Puchar Polski, pokonując po drodze Widzew Łódź, Piasta Gliwice i w finale Pogoń Szczecin.

Czytaj dalej: BOMBA! Legia za 860 tysięcy euro KUPUJE piłkarza z Ekstraklasy!

Komentarze