Wisła Kraków już wie, wyjaśniła się sprawa licencji na europejskie puchary

Wisła Kraków będzie brała udział w europejskich pucharach. Przedstawiciel Fortuna 1 Ligi otrzymał już licencję na występy na europejskiej scenie, przekazał PZPN.

Piłkarze Wisły Kraków
Obserwuj nas w
fot. ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Wisły Kraków

Wisła Kraków z licencją na europejskie puchary

Wisła Kraków w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonała Pogoń Szczecin (2:1) w finale Fortuna Pucharu Polski. Biała Gwiazda odwróciła losy rywalizacji dzięki bramce zdobytej w ostatnich fragmentach drugiej połowie. Gol padł natomiast już w dogrywce. Tymczasem w czwartek pojawiła się oficjalna informacja opublikowana przez biuro prasowe Polskiego Związku Piłki Nożnej dotycząca licencji na grę w europejskich pucharach. Dla wiślackiej społeczności to była pozytywna nowina.

POLECAMY TAKŻE

“Komisja postanowiła przyznać klubowi Wisła Kraków:

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym oraz;

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2024/2025″ – czytamy w oficjalnym komunikacie dostępnym na stronie Pzpn.pl.

Wisła na trzy kolejki przed końcem sezonu plasuje się na szóstej pozycji, legitymując się bilansem 50 punktów. W najbliższy weekend ekipa Alberta Rude czeka spotkanie z Lechią Gdańsk. Z kolei w ostatnich dwóch kolejkach Wisła zmierzy się z GKS-em Katowice na wyjeździe i w roli gospodarza z Bruk-Betem Termaliką. Krakowski zespół wojaże na europejskiej scenie zaczną od gry w I rundzie eliminacji Ligi Europy.

Czytaj więcej: Dawid Szwarga: Doszło do rozwodu, a nadal mieszkamy razem

Komentarze