Ruch Chorzów oficjalnie ogłosił transfer pomocnika

Ruch Chorzów poinformował, że sfinalizował transfer nowego gracza. Szeregi ekipy z Betclic 1 Ligi wzmocnił Denis Ventura, który ostatnio reprezentował barwy Simy Ołomuniec.

Denis Ventura
Obserwuj nas w
fot. NurPhoto SRL / Alamy Na zdjęciu: Denis Ventura

Denis Ventura nowym pomocnikiem Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów powoli wchodzi w etap wzmocnień przed startem sezonu w 1 Lidze. W każdym razie na razie nowe transfery wydają bardzo interesujące i trudno je krytykować. Jak na razie szeregi Niebieskich zasilili Jakub Szymański i Martin Konczkowski. Pierwszy wzmocnił ekipę 14-krotnych mistrzów Polski na pozycji bramkarza. Z kolei mistrz i wicemistrz Polski ma decydować o grze na boku boiska. W piątkowe popołudnie klub z Chorzowa poinformował o pozyskaniu kolejnego gracza.

“Niespełna 29-letni defensywny pomocnik ze Słowacji, występujący ostatnio na poziomie czeskiej ekstraklasy w Sigmie Ołomuniec, podpisał kontrakt z Ruchem obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku” – brzmi wiadomość opublikowana na stronie KSRuch.com.

Nowy nabytek chorzowskiej ekipy to zawodnik urodzony w Senicy. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 250 tysięcy euro. W trakcie swojej dotychczasowej piłkarskiej historii zawodnik występował w takich klubach jak Academica Clicne czy Gyirmot FC. Tym samym Ventura ma doświadczenie gry poza granicami swojego kraju w Rumunii czy na Węgrzech.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

W ostatnim sezonie piłkarz wystąpił łącznie w 30 spotkaniach. Zdobył w nich jedną bramkę i zaliczył jedną asystę. Ventura w Ruchu będzie grał z koszulkę z numerem 25.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów z absurdalnym terminarzem, Niebiescy zaliczą maraton

Komentarze