Ruch sięgnął po wicemistrza Polski. Wielki powrót do Chorzowa

Martin Konczkowski został nowym-starym zawodnikiem Ruchu Chorzów. Prawy obrońca spróbuje pomóc Niebieskim błyskawicznie wrócić do PKO BP Ekstraklasy.

Martin Konczkowski
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Martin Konczkowski

Oficjalnie: Martin Konczkowski wrócił do Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o sfinalizowaniu kolejnego transferu. Niebiescy po zakontraktowaniu Jakuba Szymańskiego (bramkarz), tym razem wzmocnili pozycję prawego obrońcy. Do zespołu z ulicy Cichej przeprowadził się bowiem Martin Konczkowski, który był dostępny za darmo po tym, jak wygasła mu umowa ze Śląskiem Wrocław.

Boczny defensor z Wojskowymi w ostatnim sezonie zdobył wicemistrzostwo Polski, a w kampanii 2018/2019 wygrał tytuł jako piłkarz Piasta Gliwice. Doświadczony 30-latek teraz wraca tam, gdzie to wszystko się zaczęło, czyli do Chorzowa. Urodzony w Rudzie Śląskiej obrońca zawodnikiem Ruchu był w latach 2011-2017.

Wszystko działo się bardzo szybko. W czwartek ogłoszono moje rozstanie ze Śląskiem, a chwilę później zadzwonił prezes Siemianowski. Znamy się bardzo długo, bo sprowadzał mnie do drużyny juniorów Ruchu – powiedział Martin Konczkowski, cytowany przez oficjalną stronę internetową Niebieskich.

W poniedziałek byliśmy już dogadani, Gdy przekraczałem bramę wjazdową na Cichej, serduszko trochę mocniej zabiło. Spotkałem wiele znajomych twarzy. Cieszę się, że będę mógł występować w barwach Niebieskich na Stadionie Śląskim. Oby przy tak licznej publiczności, jak w poprzednim sezonie – dodał defensor.

Przypomnijmy, że Ruch Chorzów spadł z PKO BP Ekstraklasy do 1 Ligi. Celem Niebieskich będzie powrót do elity.

Komentarze