Poznaliśmy drugiego beniaminka 1 Ligi. Powrót na drugi poziom rozgrywkowy

Pogoń Siedlce wygrała 3:0 z Wisłą Puławy w wyjazdowym meczu 34. kolejki 2 Ligi i tym samym wywalczyła awans do 1 Ligi. Biało-Niebiescy wracają na ten poziom rozgrywkowy po sześciu latach.

Pogoń Siedlce
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce dołączyła do Kotwicy Kołobrzeg

Pogoń Siedlce po golach Lukasa Hrnicara, Przemysława Misiaka oraz Mateusza Majewskiego w przekonującym stylu pokonała Wisłę Puławy 3:0 w wyjazdowym meczu 34. kolejki 2 Ligi. To oznacza, że drużyna Biało-Niebieskich wreszcie wywalczyła awans do 1 Ligi.

Pogoniści już w poprzednich spotkaniach mogli zapewnić sobie promocję na wyższy poziom rozgrywkowy, ale ponieśli dwie porażki z rzędu. Pogoń Siedlce dopięła swego dopiero w ostatniej serii gier i tym samym wraca do 1 Ligi po sześciu latach przerwy.

Przypomnijmy, że już tydzień temu z awansu na drugi poziom rozgrywkowy cieszyła się Kotwica Kołobrzeg. Dodajmy, iż w barażach o trzeci slot powalczą KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice i Polonia Bytom. Z drugiej ligi spadły natomiast następujące zespoły – Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz, Lech Poznań II oraz Skra Częstochowa.

Pogoń Siedlce po raz ostatni w 1 Lidze miała okazję występować w sezonie 2017/2018. Podopieczni Marka Brzozowskiego w obecnej kampanii uzbierali 58 punktów i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Włodarze Biało-Niebieskich latem zapewne ruszą na rynek transferowy, żeby dokonać wzmocnień. Pogoniści w następnym sezonie będą bowiem mierzyli się z dużo trudniejszymi rywalami.

Komentarze