Oficjalnie: Kadra Wisły Kraków na mecz pucharowi z Llapi

Wisła Kraków zgłosiła do UEFA kadrę meczową na rywalizację z KF Llapi. Pierwsze spotkanie w Krakowie odbędzie się już w czwartek. Z których piłkarzy może skorzystać Kazimierz Moskal?

Kazimierz Moskal
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Kazimierz Moskal

Wisła Kraków szykuje się do meczu w Europie

Wisła Kraków w czwartek oficjalnie rozpocznie sezon 2024/2025. W ramach pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy zmierzy się przed własną publicznością z kosowskim KF Llapi. Biała Gwiazda ma swoje problemy, o których otwarcie mówi Kazimierz Moskal, który domaga się kolejnych wzmocnień. Tego lata do drużyny trafiło trzech zawodników – Rafał Mikulec, Olivier Sukiennicki oraz Giannis Kiakos. Nie ulega wątpliwościom, że to wciąż za mało, aby skutecznie rywalizować na więcej niż jednym froncie.

Wisła miała sporo szczęścia w losowaniu, gdyż trafiła być może na najsłabszego możliwego rywala. To polski zespół jest wręcz uważany za faworyta, choć kibice są odmiennego zdania. Czekają na następne transfery, a martwi przede wszystkim sytuacja w ataku, gdzie Moskal ma do dyspozycji jedynie Angela Rodado.

UEFA ujawniła kadrę Wisły Kraków na rywalizację w ramach I rundy eliminacji Ligi Europy. Na liście złożonej z 24 zawodników znalazł się Kacper Duda, który na boisku się nie pojawi, gdyż nabawił się kontuzji.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Kadra Wisły Kraków na mecz z KF Llapi

Bramkarze: Kamil Broda, Patryk Letkiewicz, Anton Cziczkan.

Obrońcy: Rafał Mikulec, Joseph Colley, Alan Uryga, Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Giannis Kiakos, Jakub Krzyżanowski, Kuba Wiśniewski, Kacper Skrobański.

Pomocnicy: Igor Sapała, Marc Carbo, Mateusz Młyński, Karol Dziedzic, Patryk Gogół, Kacper Duda, Mariusz Kutwa, Dawid Olejarka, Angel Baena, Olivier Sukiennicki, Piotr Starzyński

Napastnicy: Angel Rodado

Komentarze