Kto spadł z Fortuna 1. Ligi? Znamy komplet spadkowiczów

Fortuna 1. Liga zakończyła zmagania w sezonie 2023/2024, a zatem poznaliśmy już komplet spadkowiczów. Losy utrzymania Resovii i Polonii ważyły się do samego końca.

Fortuna 1. Ligi
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fortuna 1. Ligi

Kto spadł z Fortuna 1. Ligi w sezonie 2023/2024?

34. kolejka Fortuna 1. Ligi wyłoniła ostatnią drużynę, która spadła z ligi. Walka o ligowy byt trwała do ostatnich minut, a rywalizującymi ekipami były Resovia Rzeszów i Polonia Warszawa.

Ostatecznie z uwagi na wygraną Polonii przyszły sezon na trzecim poziomie rozgrywkowym rozpocznie Resovia. Rzeszowska ekipa pokonała Wisłę Płock 2:1, ale to nie wystarczyło, bo Czarne Koszule ograły Stal.

Dużo wcześniej przekonaliśmy się o degradacji Zagłębia Sosnowiec, które zakończyło rozgrywki z zaledwie 16 punktami na koncie. Oprócz tego utrzymania nie wywalczyło sobie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Popularni Górale uzbierali w 34 meczach 23 punkty. To dość duża niespodzianka, bo przed rozpoczęciem rozgrywek Podbeskidzie było typowane nawet do walki o baraże.

W sobotę (25 maja) okazało się, że do Fortuna 1. Ligi awansują Pogoń Siedlce i Kotwica Kołobrzeg. Natomiast w barażach zagrają KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice i Polonia Bytom.

POLECAMY TAKŻE

Długa walka o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze

Resovia Rzeszów i Polonia Warszawa od dłuższego czasu notowały bardzo podobne wyniki i w rezultacie o losach utrzymania musiała zdecydować dopiero 34. kolejka.

Przed rozpoczęciem ostatniej serii gier wiadomo było, że Resovia musi zapunktować z Wisłą Płock, ponieważ miała gorszy bilans meczów bezpośrednich z Polonią Warszawa. Oprócz tego ekipa ze stolicy Podkarpacia musiała liczyć na potknięcie Czarnych Koszul, a to się nie stało.

Sprawdź, jak wygląda tabela końcowa Fortuna 1. Ligi w sezonie 2023/2024.

Komentarze