Królewski pod ostrzałem. Dziennikarz ostro o Wiśle Kraków

Marek Wawrzynowski, dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet, w ostry sposób wypowiedział się o sposobie prowadzenia Wisły Kraków. Mocno oberwało się Jarosławowi Królewskiemu.

Jarosław Królewski
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Jarosław Królewski

Wawrzynowski ostro o Wiśle Kraków. Dostało się Królewskiemu

Wisła Kraków w sezonie 2023/2024 niespodziewanie sięgnęła po Puchar Polski. Jednak główny cel Białej Gwiazdy, którym jest awans do Ekstraklasy, zależy od wyników 34. kolejki Fortuna 1. Ligi. Drużyna z Reymonta 22 musi odnieść zwycięstwo i liczyć na pozytywne rezultaty w innych spotkaniach, aby dostać się do baraży.

POLECAMY TAKŻE

Niezbyt dobre wyniki w rozgrywkach ligowych skłaniają do przemyśleń na temat strategii klubu. Swoją opinią w tej kwestii podzielił się Marek Wawrzynowski, który w programie “Przegląd Ligowy” nie szczędził ostrych słów pod adresem Jarosława Królewskiego. Dziennikarz krytycznie odniósł się do koncepcji budowania obecnej Wisły Kraków.

– Wydaje mi się, że to nie jest kwestia jednego meczu, tylko generalnie błędnej koncepcji. Widzę, że prezes Królewski mówi o długoterminowym projekcie, o tym, żeby nie oceniać go po wynikach i tylko patrzeć na cały projekt. Ściągnięcie randomowego trenera wylosowanego przez komputer. Oprócz tego wagon Hiszpanów. Nie widzę tego długofalowego projektu – mówił Wawrzynowski cytowany przez Przegląd Sportowy Onet.

Wiślacy po 33 meczach sezonu 2023/2024 zajmują dopiero 9. pozycję w tabeli 1. ligi z dorobkiem 50 punktów. Biała Gwiazda zanotowała 13 zwycięstw, 11 remisów i 9 porażek.

SPRAWDŹ: Radosław Sobolewski wróci do pracy? Jest dogadany z klubem! 

Komentarze