Kiko Ramirez odchodzi z Wisły Kraków. Wtedy podjęto decyzję

Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie poinformowała, że obecny dyrektor sportowy Kiko Ramirez przestał pełnić dotychczasową funkcję. Obie strony rozstały się za porozumieniem stron.

Kiko Ramirez
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Kiko Ramirez

Wisła Kraków zakończyła współpracę z dyrektorem sportowym

Wisła Kraków ma za sobą bardzo nieudany sezon w Fortuna 1 Lidze, który zakończyła dopiero na dziesiątym miejscu. Biała Gwiazda była jednym z głównych faworytów do awansu, dlatego takie rozstrzygnięcie na koniec rozgrywek zostało odebrane w społeczności klubu jako wielkie rozczarowanie. Nie pomógł nawet zdobyty w maju Puchar Polski po zwycięstwie z Pogonią Szczecin.

POLECAMY TAKŻE

W poniedziałek Tomasz Włodarczyk z portalu “Meczyki.pl” informował, że dyrektor sportowy Wisły Kraków, Kiko Ramirez pożegnał się już z piłkarzami i ma opuścić klub. Natomiast we wtorkowy wieczór Biała Gwiazda potwierdziła wcześniejsze doniesienia w oficjalnym komunikacie. Hiszpan przestał pełnić dotychczasową funkcją, a jego misja pod Wawelem zakończyła się za porozumieniem stron.

Kiko Ramirez odpowiadał za transfery Wisły Kraków od 5 grudnia 2022 roku. Biała Gwiazda podkreśliła, że decyzja o zakończeniu z nim współpracy zapadła jeszcze przed finałem Pucharu Polski, który odbył się 2 maja. Wygląda zatem na to, że fatalna końcówka sezonu, która zaprzepaściła szanse krakowskiego zespołu na awans do PKO Ekstraklasy nie miała wpływu na decyzje personalne podjęte w klubie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie koniec zmian w krakowskiej Wiśle po tym niezwykle nieudanym sezonie w rozgrywkach ligowych. W mediach pojawiły się doniesienia, że z klubem pożegna się również obecny szkoleniowiec Albert Rude.

Zobacz również: Wisła Kraków rozgląda się za nowym trenerem. To koniec Alberta Rude?

Komentarze

Na temat “Kiko Ramirez odchodzi z Wisły Kraków. Wtedy podjęto decyzję