Koniec sezonu dla pomocnika Wisły Płock, poważna kontuzja kolana

Piłkarz Wisły Płock, Kacper Laskowski doznał poważnej kontuzji kolana podczas ligowego starcia z Odrą Opole (0:3). Klub poinformował, że 22-latek zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie.

Stadion Wisły Płock
PressFocus Na zdjęciu: Stadion Wisły Płock

Kacper Laskowski zerwał więzadła krzyżowe

Wisła Płock jest zaangażowana w walkę o awans do PKO Ekstraklasy. Po niedzielnej porażce z Odrą Opole (0:3) w 32. kolejce Fortuna 1. Ligi, zajmuje 5. lokatę. W dramatycznym momencie spotkania, Kacper Laskowski doznał poważnego urazu – zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. To wydarzenie wstrząsnęło zarówno nim samym, jak i klubem.

Teraz 22-letniego piłkarza czeka wielomiesięczna absencja i wymagająca intensywna rehabilitacji. Trener Dariusz Żuraw wpuścił Laskowskiego w 61. minucie i zastąpił na boisku Davida Niepsuja. Pomocnik w trakcie jednej z akcji poczuł ostry ból w kolanie, ale był w stanie dograć mecz do ostatniej minuty.

Po powrocie do Płocka i badaniach medycznych zdiagnozowano poważny uraz. W najbliższym czasie przejdzie zabieg rekonstrukcji więzadeł. Laskowski w bieżącej kampanii rozegrał 18 meczów i strzelił jednego gola. Do Wisły Płock trafił w połowie zeszłego roku z Cariny Gubin. Wcześniej grał w rezerwach Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica.

Płocczanie postarają się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenie już w najbliższy piątek. Wisła Płock zagra ze Zniczem w Pruszkowie w ramach 33. kolejki.