Zieliński oficjalnie piłkarzem Interu Mediolan! Pojawił się komunikat

Piotr Zieliński oficjalnie został nowym piłkarzem Interu Mediolan. Włoski klub o transferze pomocnika reprezentacji Polski poinformował za pośrednictwem mediach społecznościowych.

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Inter Mediolan ogłosił transfer Piotra Zielińskiego

Inter Mediolan pracowicie spędza początek letniego okna transferowego. Nowe władze klubu pracują nie tylko nad nowymi transferami, ale również dopinają szczegóły wcześniejszych transakcji. Jedną z nich było podpisanie kontraktu z Piotrem Zielińskim, który oficjalnie po ośmiu latach odszedł z Napoli, aby zostać pierwszym polskim piłkarzem w historii 20-krotnych Mistrzów Włoch.

POLECAMY TAKŻE

O przeprowadzce Zielińskiego z Neapolu do Mediolanu było wiadomo od kilku miesięcy. Aczkolwiek dopiero w sobotę (6 lipca) pojawiła się oficjalna informacja na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Interu Mediolan. Nerazzurri po południu ogłosili długo wyczekiwany transfer nie tylko w Polsce, ale również na Półwyspie Apenińskim.

Na oficjalnej stronie klubu pojawił się dość obszerny wpis na temat pozyskania reprezentanta Polski. Inter nie tylko opisał dotychczasową historię Piotra Zielińskiego, ale również docenił piłkarza. Wskazał jego dobre strony, które wniesie zarówno na boisko, jak i do szatni.

Klasa, osobowość i duże doświadczenie w lidze włoskiej. Piotr Zieliński, pierwszy polski piłkarz w historii Interu jest gotowy wnieść wszystkie swoje cechy do Nerazzurrich – czytamy na końcu komunikatu Interu Mediolan.

Zieliński we Włoszech mieszka od 2011 roku. Podczas pobytu na Półwyspie Apenińskim grał w takich klubach jak Udinese, Empoli czy Napoli. W tym ostatnim zespole spędził najwięcej czasu, bowiem aż osiem sezonów. Łącznie dla Partenopei rozegrał 364 mecze, w których strzelił 51 goli i zanotował 46 asyst.

Komentarze