Liverpool zagiął parol na młodej gwieździe. Newcastle musi go sprzedać

Liverpool obrał za cel transfer Anthony'ego Gordona z Newcastle. Z informacji portalu TeamTalk wynika, że Sroki mogą być zmuszone do sprzedaży Anglika w związku z zasadami finansowymi.

Arne Slot
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Arne Slot

Anthony Gordon na celowniku Liverpoolu

Liverpool powoli rozpoczyna działania na rynku transferowym, aby wzmocnić zespół przed nowym sezonem. Po przyjściu Arne Slota, który wszedł w buty Jurgena Kloppa zespół czeka wiele zmian. The Reds w najbliższym czasie mają przejść rewolucję kadrową. Letnie okno ma być pierwszym etapem zmian na Anfield Road. Medialne doniesienia wskazują na to, że głównym celem transferowym na najbliższe tygodnie będzie pozyskanie utalentowanego skrzydłowego Newcastle.

POLECAMY TAKŻE

Władze klubu bacznie przyglądają się sytuacji jednego z reprezentantów Anglii. Według portalu TeamTalk na ich celowniku znalazł się Anthony Gordon, który od stycznia 2022 roku zakłada koszulkę The Magpies. Liverpool wie, że Newcastle zmaga się z dużymi problemami związanymi z przestrzeganiem zasad finansowych w Premier League. Dlatego dyrektorzy trzymają rękę na pulsie i w każdej chwili są gotowi, aby złożyć konkretną ofertę. Sroki wyceniają Gordona na ok. 70-80 mln funtów.

Eddie Howe, czyli szkoleniowiec Newcastle wiąże przyszłość z piłkarzem. W poprzednim sezonie 23-latek został uznany za najlepszego piłkarza klubu. Jednak jak zauważył dziennikarz Pete O’Rourke jeśli drużyna ze stadionu St. James Park nie znajdzie innego rozwiązania na szybki zarobek, będą zmuszeni sprzedać gracza, który może również zażądać zgody na transfer. Fanem pomysłu sprowadzenia Gordona do Liverpoolu jest również nowy trener The Reds – Arne Slot.

Anthony Gordon ostatnią kampanię zakończył z dorobkiem 12 goli i 11 asyst w 48 spotkaniach.

Komentarze