Oficjalnie: Kamiński stracił trenera. Nadchodzi nowe otwarcie dla Polaka?

VfL Wolfsburg w sobotę zanotował jedenasty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Ten rezultat kosztował Niko Kovaca posadę, o czym Wilki poinformowały w niedzielny poranek.

Jakub Kamiński
IMAGO / Christian Schroedter Na zdjęciu: Jakub Kamiński
  • VfL Wolfsburg w sobotę przegrał u siebie z FC Augsburg (1:3). Był to jedenasty mecz z rzędu bez zwycięstwa dla drużyny
  • W niedzielę Wilki zwolniły Niko Kovaca
  • Być może nowy trener będzie dawał więcej szans Jakubowi Kamińskiemu

Niko Kovac zwolniony z Wolfsburga

VfL Wolfsburg miał przed sezonem spore ambicje. Jedno jest pewne – klub na pewno nie planował walki o utrzymanie, a tak obecnie wygląda rzeczywistość. W sobotę Wilki przegrały z FC Augsburg (1:3). Był to dla nich jedenasty (!) z rzędu mecz bez zwycięstwa. Choć krytyka Niko Kovaca rozpoczęła się już znacznie wcześniej, w miniony weekend przelała się czara goryczy. W niedzielny poranek Wolfsburg poinformował o zwolnieniu byłego szkoleniowca Bayernu Monachium.

“Ubolewamy nad rozwojem sytuacji. Uważamy, że konieczne jest nadanie zespołowi nowego impetu, aby ustabilizować sytuację” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu. Nie wiadomo jeszcze, kto mógłby zastąpić 52-latka.

Kto wie, być może nowy trener oznaczać będzie nowe otwarcie dla Jakuba Kamińskiego. Skrzydłowy po raz ostatni pojawił się na boisku w połowie stycznia. Łącznie rozegrał w tym sezonie zaledwie 431 minut w 15 spotkaniach na wszystkich frontach.