Transfer za 100 milionów euro, o który zabiegają Liverpool i Real Madryt

Liverpool planuje wzmocnienie w obronie. Jednym z kandydatów do gry w ekipie z Anfield Road jest Antonio Silva, o którego zabiega też Real Madryt, podaje Fichajes.net.

Piłkarze Realu Madryt
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Realu Madryt

Antonio Silva na celowniku Liverpoolu i Realu Madryt

Liverpool według najnowszych doniesień mediów może niebawem zmienić barwy klubowe. Defensorem Benfiki Lizbona zainteresował się Liverpool. Zwolennikiem transferu ma być trener Arne Slot, podaje Fichajes.net. Nie tylko jednak przedstawiciel Premier League myśli o pozyskaniu zawodnika. Podobny plan mają działacze Realu Madryt.

POLECAMY TAKŻE

Portugalczyk ma zaledwie 20 lat, notując też błyskawiczny rozwój. Mimo młodego wieku Antonio Silva błyszczał już nie tylko w klubie, ale również w reprezentacji Portugalii. Piłkarz ma już na swoim koncie prawie 100 występów w drużynie z Lizbony i łącznie 10 występów w drużynie narodowej.

W związku z tym, że blisko rozstania z ekipą z Anfield Road jest Joel Matip, to trwają prace nad wzmocnieniem defensywy. Tym bardziej że niepewny pozostania w klubie jest Ibrahim Konate, a atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się właśnie Antonio Silva, który został wyceniony na 100 milionów euro.

Jasne jest jednak, że także aktualni mistrzowie La Liga są zainteresowani młodym reprezentantem Portugalii. Real też jest w trakcie poszukiwania nowych obrońców i do tego typu koncepcji pasuje perełka ekipy z ligi portugalskiej. Antonio Siva ma za sobą sezon, w którym wystąpił łącznie w 50 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia. Do pierwszej drużyny Benfiki zawodnik trafił latem 2022 roku.

Czytaj więcej: Manchester United i Juventus mogą dopiąć duży transfer, transakcja za miliony euro

Komentarze